FOTBAL  »  LIGA 1  »  CFR CLUJ - PANDURII 1-1

VIDEO » CFR Cluj este calificată în Europa League după 1-1 cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 mai 2009 00:00

CFR Cluj a făcut un pas important spre calificarea în cupele europene pentru sezonul viitor, după remiza obţinută pe teren propriu în faţa Pandurilor Tîrgu Jiu, scor 1-1. În mod surprinzător, oaspeţii au deschis scorul prin Martinovici, în minutul 32, după o lovitură de colţ excelent executată. Euforia gorjenilor a fost însă de scurtă durată, deoarece ivorianul Kone a adus egalarea pe tabelă, cu o torpilă sub bară, din marginea careului. Pandurii continuă să ocupe un loc liniştitor în campionat, elevii lui Sorin Cîrţu fiind departe de grijile retrogradării. Totodată, CFR Cluj şi-a antamat practic un loc de cupă europeană în sezonul viitor ca urmare a remizei de astăzi.

Partida CFR Cluj-Pandurii va fi live pe GSPTV şi faze VIDEO în timp real pe gsp.ro, de la ora 17:30!

ŞUT AL LUI TONY

Playtech: Veste BOMBĂ pentru Ianis Hagi! Scoțienii au făcut anunțul ȘOC: s-au dat de gol