FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - POLI IAŞI 2-2

Rapid - Poli Iaşi 2-2. Vezi aici cele mai importante faze VIDEO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 10 iunie 2009 00:00

Poli Iaşi a compromis şansele Rapidului de calificare în Europa League, după ce a remizat, scor 2-2 în Giuleşti. Andrei Cristea a fost artizanul acestui rezultat care a avantajat Steaua şi a trimis biletele de Europa în Ghencea, graţie dublei înscrise în poarta lui Elinton Andrade. Deşi Iaşiul a condus cu 2-0 la pauză, Rapidul şi-a revenit după pauză şi a reuşit egalarea după numai 20 de minute. Cu toate acestea, ratările incrediible ale lui Djalovici, dar şi ghinionul gazdelor au făcut ca meciul să se încheie la egalitate. Astfel, giuleştenii au rămas în afara cupelor europene, deşi aveau nevoie de victorie în această seară în faţa unei echipe salvate de la retrogradare.

Citeşte aici comentariul liveTEXT al întîlnirii!

ECHIPE PROBABILE

Rapid: E. Andrade - Maftei, R. Fernandes, M. Constantin, Mardare - E. Dică, Lazăr, Spadacio, Lazăr - Pitbull, Djalovici
Rezerve: Straton, Răduţă, Ioniţă, Ivelja, J.P.Pinto, Grigorie, Iencsi

Poli Iaşi: Pleşca - Kalai, L. Munteanu, Ad. Ilie, Buta - Miclea, P. Jovanovici, Straton, Viveiros - Cr. Bratu, A. Cristea
Rezerve: Marc, Onuţ, Bîlbă, M. Oprea, Sfîrlea, Diarrasouba, Paruolo