FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CLINCENI 3-0

FOTO + VIDEO Nu au avut milă de ei » UTA Arad, victorie fără emoții în fața Academicii Clinceni

UTA Arad - Academica Clinceni, în etapa #1 din play-out, live FOTO: Alexandra Fechete +19   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 11 martie 2022 19:30

UTA Arad s-a impus în primul meci din play-out fără emoții, scor 3-0, împotriva celor de la Academica Clinceni.

Programul complet din play-out AICI!

În primul meci din play-out, UTA nu a avut nicio emoție în fața celor de la Academica Clinceni. Arădenii au început avântat și au deschis scorul în minutul 9 prin Erico Da Silva. Brazilianul a punctat cu o lovitură de cap bine plasată în urma unei centrări venite de la Ubbink.

S-a „rupt” perla celor de la UTA: probleme pentru arădeni
UTA - CLINCENI

Tot elevii lui Ionuț Badea au fost cei care au controlat scorul și au reușit să-și majoreze avantajul. Otele (41) a luat pe cont propriu o acțiune de la jumătatea terenului și l-a învins pe Ureche. Repriza secundă a adus aceeași desfășurare, UTA atacând încontinuu poarta ilfovenilor.

+15 FOTO

Otele a reușit „dubla” în minutul 48. După ce Dumitru Cardoso a ratat incredibil din 4 metri, cu poarta goală, trimițând mingea cu capul în bară, atacantul nigerian a urmărit și a punctat, stabilind și scorul final al meciului.

Clasamentul după UTA - Academica Clinceni

După acest rezultat UTA a urcat provizoriu pe locul 7, cu 23 de puncte, în timp ce Academica rămâne pe 15, cu doar 7 puncte.

UTA Arad - Academica Clinceni 3-0

5.500de fani au fost prezenți la meci

UTA Arad - Academica Clinceni, echipe de start

UTA ARAD: Iacob - Vukcevic, Benga, Erico, Shlyakov - Baravykas, Vorobjovas - Ubbink, Cardoso, Miculescu - Ongaro
ANTRENOR: Ionuț Badea

CLINCENI: Ureche - Rufati, Tsvetkov, Ion - Mbolo, Alghoul, Gogov, Vrdoljak, Holzmann - Dumitrache, De Amorin
ANTRENOR: Constantin Giurescu

Stadion: Francisc Neuman (Arad)
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureş) / A1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), A2: Necula Mihaita (Bucureşti)

+15 FOTO

Coșmar fără sfârșit pentru Gaz Metan: FRF i-a TOPIT alte 8 puncte! » Cu ce „zestre” intră în play-out

LPF a anunțat echipa ideală a sezonului regulat » Surpriză uriașă: lipsește Octavian Popescu