FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - FCSB 1-1

Dinu Todoran, luat tare la interviuri: „Nu ați obosit? Nu e nicio umilință”

UTA și FCSB au remizat, scor 1-1, în etapa cu numărul 3 a Ligii 1. Dinu Todoran, antrenorul principal al oaspeților, a răbufnit când a fost întrebat despre o eventuală demisie. +25   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 02 august 2021 00:15 / Actualizat luni, 02 august 2021 00:21

Dinu Todoran a acceptat postul de antrenor la FCSB, conștient de implicarea patronului la echipă. În deplasarea de la Arad, Gigi Becali a comandat 3 schimbări în prima repriză. Întrebat dacă în aceste condiții se gândește la o eventuală plecare, tehnicianul a răbufnit.

Dinu Todoran, după UTA - FCSB 1-1

„Este un rezultat echitabil. A fost un spectacol frumos. Noi am venit după o deplasare lungă, unde am jucat 120 de minute. Jucătorii au depus un efort foarte mare. Nu ați obosit să mă întrebați același lucru? Nu e nicio umilință.

Orice jucător trebuie să fie pregătit. Că joacă o repriză, că joacă tot meciul... Era rezultatul 1-0, erau și eu supărați. Am niște jucători de caracter. Am zis și data trecută. Din prima zi mi-ați cerut demisia.

Am început cu o remiză la Botoșani, unde am dominat tot meciul. Am avut Conference League, unde a fost un rezultat foarte rușinos. Fanii au tot dreptul să ne conteste. Despre transferuri domnul Becali știe, el știe lucrurile astea”, a spus Dinu Todoran, la Telekom Sport.

FOTO Imagini spectaculoase de la UTA - FCSB

+21 FOTO

UTA - FCSB. Comentatorul Emil Grădinescu a răbufnit în direct, după cele 3 schimbări ordonate de Becali în minutul 34!

Cum a fost păcălit Straton la golul de 1-0 din UTA - FCSB

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”