FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Fotbalistul de la FCSB e dorit de două cluburi din SuperLiga » Ce a decis Gigi Becali

Gigi Becali / foto: GSP

Articol de , - Publicat miercuri, 09 august 2023 12:00 / Actualizat miercuri, 09 august 2023 12:29

Valentin Gheorghe (26 de ani), extrema dreaptă de la FCSB, este dorit de UTA Arad și U Cluj, însă Gigi Becali nu vrea să îi dea drumul.

Gheorghe a revenit în această vară la FCSB, după împrumutul la Umraniyespor, în prima ligă din Turcia, și a bifat doar 21 de minute în tricoul roș-albastru în această stagiune, la victoria cu FCU Craiova din prima etapă de SuperLiga, scor 3-1.

După Nordsjaelland, FCSB își ia adio de la Ghencea! » Vestea primită azi de clubul lui Becali
FCSB

Vali Gheorghe, dorit de UTA și U Cluj

Rămas ulterior pe banca de rezerve, Gheorghe ar fi putut pleca în această vară. El e dorit de Mircea Rednic la UTA, sub formă de împrumut, potrivit SportArad.

Și U Cluj e pe urmele lui Vali, însă Gigi Becali nu vrea să îl lase să plece de la FCSB în această vară, potrivit surselor GSP.

Gheorghe a fost transferat de la Astra în 2021 și a jucat 30 de meciuri pentru FCSB în toate competițiile. Jucătorul care poate evolua în ambele benzi în atac a marcat 7 goluri și a pasat decisiv de 3 ori în tricoul roș-albastru.

Sezonul petrecut în Turcia l-a tras în jos pe Gheorghe, care este cotat la 550.000 de euro pe sit-eul de specilitate transfermarkt, în timp ce în urmă cu u an era evaluat la un milion de euro. La Umraniyespor, Valentin a evoluat în 26 de partide, a marcat două goluri și a oferit un assist.

Valentin Gheorghe / foto: GSP

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”