FOTBAL  »  Superliga  »  ETAPA A 7-A

Vezi cele mai importante faze din CFR Cluj - FC Braşov 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 septembrie 2009 00:00

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa liderului campionatului, FC Braşov. Golurile foştilor campioni au fost marcate de Dubarbier şi Cadu, în timp ce Alcantara a marcat în proprie poartă.

Partida a fst una extrem de disputată. Debutul meciului le-a aparţinut braşovenilor, care au ratat 3 oportunităţi foarte mari. Golul a venit la cealaltă poartă însă, Dubarbier marcînd cu un şut frumos din colţul careului.

Alcantara a marcat în proprie poartă apoi, pentru ca li derul echipei, Cadu, să readucă CFR-ul în avantaj după numai un minut.

Repriza a doua a fost la fel de disputată, dar tabela a rămas neschimbată pînă la final. Astfel, FC Braşov ar putea pierde şefia campionatului, dacă Unirea Urziceni se impune în Ştefan cel Mare