FOTBAL  »  Superliga  »  URZICENI - PANDURII, ACUM, GSPTV ŞI GSP.RO

Vezi cele mai importante fazeVIDEO din Urziceni - Pandurii 1-1!

Articol de GSP - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00

Unirea Urziceni a remizat pe teren propriu cu Pandurii Tîrgu Jiu (1-1), în prima etapă a returului şi ultima care se dispută în acest an, cele două formaţii rămînînd în subsolul clasamentului.

În urma acestui rezultat, ambele echipe acumulează cîte 18 puncte, la două distanţă de primul loc neretrogradabil.

Vezi aici echipele de start şi comentează partida!

VIDEO / În minutul 17, Stromajer şutează excelent din marginea careului de 16 metri, dar mingea loveşte "transversala"

VIDEO / În minutul 19, Stromajer şutează din prima din colţul careului de 6 metri, însă mingea trece pe lîngă bara porţii lui Cernea

VIDEO / 1-0 / În minutul 24, în urma unui corner de pe partea dreaptă, Grecu deviază greşit pe spate, mingea îl loveşte pe Chiriches şi intră în poartă

VIDEO / În minutul 34, Vranjes şutează slab de la 12 metri, fără probleme pentru Cernea

VIDEO / În minutul 38, Cardoso şutează de la 10 metri, la colţul scurt, însă mingea trece pe lîngă poartă

VIDEO / 1-1 / În minutul 58, Stromajer aduce egalarea pentru oaspeţi cu un şut din apropiere, printre picioarele lui Cernea

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”