FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA - ASTRA 3-1

Vezi cele mai tari faze VIDEO din Gloria - Astra, 3-1! Două goluri de senzaţie Moraes!

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 martie 2010 00:00

Gloria Bistriţa s-a impus cu 3-1 în faţa Astrei şi este una dintre cele mai bune echipe în returul campionatului.

Urmăreşte cele mai tari faze VIDEO din Gloria Bistriţa - Astra, 3-1, pe gsp.ro!

Prima ocazie importantă a partidei o au gazdele, în minutul 7. Băjenaru pătrunde excelent pe partea dreaptă, centrează în faţa porţii, dar Moraes nu ajunge la minge

Bistriţenii trec pe lîngă deschiderea scorului. Coroian nu a reuşit să înscrie cu capul, de la şase metri, Miron intervenind cu un plonjon providenţial

Gloria Bistriţa deschide scorul cu o superexecuţie a brazilianului Moraes, care l-a învins pe Miron cu un şut la vinclu de la 20 de metri

Oaspeţii au prima ocazie importantă cu cîteva minute înainte de pauză. Gheorghe i-a pasat lui Stan, care a rămas singur cu Albuţ, însă portarul Gloriei a intervenit salvator

Albuţ o salvează pe Gloria de două ori în aceeaşi fază, respingînf şuturile lui Alexandru Stan şi Liviu Ganea

Albuţ se remarcă din nou în faţa lui Liviu Ganea, atacantul Astrei nereuşind să îl învingă pe portarul bistriţean într-o situaţie de unu la unu

Ploieştenii egalează după o mare greşeală a lui Ze Rui, care îi pasează lui Gheorghe. Acesta îi centrează lui Diego Silva, care marchează cu capul, din şase metri

Gloria preia din nou conducerea în urma autogolului lui Mihalache, care a reluat în propria poartă centrarea lui Homei

Excelent meci reuşit de brazilianul Gloriei, Moraes, care reuşeşte "dubla" cu o lovitură de cap de la 10 metri