FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GLORIA BISTRIŢA 2-0

Rapid - Gloria Bistriţa 2-0, "dublă" Herea

Nicolae Grigore, Grigore, Rapid

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 august 2010 00:00

Rapid s-a impus în această seară în faţa Gloriei Bistriţa, scor 2-0, în cea de-a doua partidă a etapei cu numărul 5.

Giuleştenii au marcat atît primul gol, cît şi pe cel de-al doilea, în prelungirile celor două reprize. Marcatorul ambelor goluri: Ovidiu Herea, primul dintr-o lovitură de la 11 metri dictată de centralul Marius Avram în urma unui duel între bistriţeanul Frăsinescu şi stoperul rapidist Marcos Antonio, în timp ce a doua reuşită a venit în urma unui contraatac rapid purtat în primul minut de prelungire al partidei.

O fază controversată a avut loc în minutul 32, atunci cînd Bozovici a căzut în careu, tras fiind de tricou de Tudose, însă Marius Avram nu a acordat decît lovitură liberă pentru Gloria şi cartonaş galben pentru muntenegrean.

Vezi mai jos principalele faze VIDEO ale partidei!

Vezi prima ocazie a meciului, cu Herea în prim-plan!