FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - VASLUI, DUMINICĂ, ORA 20:00, ANTENA 1 ŞI GSP.RO

Vezi cele mai tari faze VIDEO din Steaua - Vaslui

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 noiembrie 2009 00:00

Steaua s-a impus la limită, scor 2-1, în meciul cu FC Vaslui, golul victoriei fiind adus de Janos Szekely, în ultimul minut de joc, după o neatenţie a apărării lui Marius Lăcătuş.

Meciul a început perfect pentru vasluieni, Gerlem deschizînd scorul după o ieşire greşită la offside a apărării steliste. Kapetanos a înscris la 15 minute după pauză iar Szekely a adus victoria.

Stoichiţă a început cu: Zapata - Golanski, Ghione, Rada , Petre Marin - Nicoliţă, Ovidiu Petre , Toja , Tănase- Stancu, Kapetanos

Rezerve: Lungu, Szekely, Bicfalvi, Tudose, Surdu, Dayro, Plesan.

Vasluienii au început cu: Hăisan - Hugo Luz, Akakpo, Farkaş, Buhuş - Burdujan,  Gerlem, Pavlovici, Ghencev - Wesley , Temwanjera

Rezerve: Kuciak, Milisavljevici, Zubar, Bălace, Jovanovici, Delgado, Raul Costin

Vezi mai jos fazele VIDEO

În minutul 5, Wesley şutează de la 18 metri, însă Zapata reuşeşte să respingă.

În minutul 9, Kapetanos reia cu capul din marginea careului mic, însă Hăisan reţine fără probleme.

În mintul 12, Toja şutează de la 18 metri, însă portarul oaspeţilor reţine.

În minutul 24, Gerlem deschide scorul cu un şut din 11 metri, fără şanse pentru Zapata.

În minutul 26, Kapetanos reia în bară, cu capul, din doi metri, după ce Ovidiu Petre ţintise şi el stîlpul porţii lui Hăisan.

În minutul 32, Gerlem preia foarte bine în faţa lui Golanski, şutează puternic la colţul scurt, însă nimereşte doar plasa laterală

În minutul 56, Burdujan centrează excelent în faţa porţii, însă Gerlem trece peste minge.

În minutul 60, Kapetanos aduce egalarea pentru gazde cu o lovitură de cap din marginea careului mic.

În minutul 58, Hăisan reţine foarte bine o lovitură de cap a lui Kapetanos, după o centrare venită de la Szekely.

În minutul 81, Szekey cade în careul oaspeţilor şi cere penalty, însă arbitrul nu acordă nimic.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga