FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Angelescu are o întrebare pentru Nicolescu, după publicarea mesajului de pe WhatsApp: „De ce nu i-a scris și atunci?”

Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo // FOTO: GSP.ro
Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo // FOTO: GSP.ro

Articol de - Publicat marti, 17 martie 2026 20:10 / Actualizat marti, 17 martie 2026 20:10

Victor Angelescu, președintele Rapidului, a vorbit despre misteriosul mesaj pe care l-a primit Andrei Nicolescu, omologul de la Dinamo.

La câteva minute după Rapid - Dinamo 3-2Nicolescu a publicat o captură de ecran pe rețelele de socializare, cu un mesaj pe WhatsApp pe care l-ar fi primit din partea unui potent om de afaceri din România.

Acesta se plângea de faptul că investitorii ezită să bage bani în fotbalul românesc și din cauza greșelilor de arbitraj, cu referire la faza controversată din Rapid - Dinamo, atunci când reușita lui Petrila trebuia anulată.

Angelescu, replică după mesajul publicat de Nicolescu: „Uitați-vă în Italia”

Chestionat în legătură cu acest subiect, Victor Angelescu a adresat următoarea întrebare: de ce respectivul investitor nu i-a scris lui Andrei Nicolescu și atunci când Dinamo ar fi fost avantajată de arbitraj?

Și a făcut referire la meciul „câinilor” din deplasare cu Craiova, în sezonul regulat, atunci când existau circumstanțe pentru eliminarea lui Danny Armstrong.

„De ce nu i-a trimis mesajul ăsta și după Craiova - Dinamo, la faza cu Armstrong? Sau când FCSB sau Rapid au avut penalty-uri neacordate?

Uitați-vă în Italia, a fost scandal la Inter - Atalanta, din punctul meu de vedere e penalty clar, m-am uitat la Genoa lui Dan Șucu, a luat vreo trei penalty-uri în prelungiri, două n-au fost, au recunoscut arbitrii.

Nu se întâmplă doar la noi, poate este un caz strict la Dinamo, un om care vrea să investească, s-a uitat, fiind și fan, supărat că Dinamo era pe punctul de a câștiga, a pierdut. Din supărare i-a spus că, ok, nu poate intra în chestia asta.

Să spui că din cauza acestui meci nu mai intră în fotbal nu cred, dar fiecare e liber să aibă opinia lui.

Nu cred nici că suporterii țin departe investitorii. Și domnul Șucu, când a venit la un derby înainte să investească la Rapid, mai puțin se uita la meci, se uita la atmosferă, la fani, la coregrafii”, a explicat Angelescu, la „Fotbal Show”, de la Prima Sport.

Angelescu are o întrebare pentru Nicolescu, după publicarea mesajului de pe WhatsApp: „De ce nu i-a scris și atunci?”
Mesajul primit de Andrei Nicolescu pe WhatsApp

Clasamentul din play-off

Citește și:
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Pregătește o „nebunie” dacă Messi va câștiga Cupa Mondială: „În zone intime”
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Superliga
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
Liga 2
Au intrat oficial în insolvență, la o lună după finalul Superligii
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Real Madrid face transferul verii, pe sumă-record: atacantul care uimește Europa

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (4)
utilizator șters
utilizator șters  •  18 Martie 2026, 15:21

Dupa ce ca au furat ca in codru rapidistii mai au tupeul sa se ia de Nicolescu!? Cât de golani si de ticalosi pot fi!?

unuldepestrada
unuldepestrada  •  18 Martie 2026, 11:05

Investitorul de 50 milioane de euro sta la vorbe pe whatsapp. Inca o traznaie dinamovista la fel ca cea cu stadionul. Baietii cu bani sta deoparte ca nu are Dinamo station.

ironicc
ironicc  •  18 Martie 2026, 09:25

credeam ca dimanovistul a fost cautat pentru a mesajele alea ''misto'' cu care a venit patrula de catei la meci in Giulesti ....sau pentru dezastru facut in statia de metrou ...asa zisii suporteri ! beah! sila de ei si de cei ca ei!

Vezi toate comentariile (4)
Comentează