FOTBAL  »  Superliga  »  DOSARUL TRANSFERURILOR

Victor Ponta a reconfirmat intenţia exprimată în urmă cu cîteva luni: "Îl voi graţia pe Gică Popescu!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 octombrie 2014 16:32

Premierul Victor Ponta a declarat aseară că dacă va cîştiga alegerile prezidenţiale îl va graţia pe Gică Popescu.

Fostul fundaş al Generaţiei de Aur a fost condamnat în Dosarul Transferurilor la trei ani, o lună şi 10 zile de închioare.

"Gică Popescu, da, îl voi graţia. Dacă voi fi preşedinte şi Gică Popescu va face cerere de graţiere, o voi semna. Nu voi graţia niciodată o persoană condamnată pentru infracţiuni cu violenţă, omor, tîlhărie, viol, şi pentru infracţiuni de corupţie", a spus Victor Ponta la România TV.

Victor Ponta a mai spus că îl va graţia pe fostul fundaş al Barcelonei. Prima dată a declarat înainte ca Gică Popescu să fie condamnat definitiv, în februarie 2013 şi a două oară în martie 2014.

Citește și:
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Superliga
Gigi Becali a izbucnit în direct: „Pentru asta, Rapid nu va lua titlul niciodată! Dumnezeu va face dreptate”
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
Jocurile Olimpice
Și-a etalat corpul perfect pe marginea piscinei, înaintea Jocurilor Olimpice de iarnă: „Ne vedem la Milano”
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Superliga
A semnat și poate debuta vineri la Dinamo » Ce spune Andrei Nicolescu despre transferuri
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Superliga
Intră la negocieri pentru transferul lui Siyabonga Ngezana
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Profit.ro
Dacia se pregătește de finalul motoarelor GPL
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (131)
blatistu49
blatistu49  •  30 Octombrie 2014, 14:09

e un corupt gogoase electorale ptr fraieri usor de manevrati mafia PSD ista e in panica

spivak
spivak  •  30 Octombrie 2014, 12:24

Ponta e atât de corupt încât nu are nici măcar puterea să tacă. Orice om normal şi-ar ţine gura. Ponta nu e în stare, trebuie să dea din el rahatul, altfel se îmbolnăveşte. A făcut dreptul ca să fie avocatul mafiei.

thedronius
thedronius  •  30 Octombrie 2014, 10:29
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

Cred ca traiesti pe alta lume. Campania lui Ponta este sustinuta cu bani grei, incomparabil mai multi decat au bagat oamenii lui Johannis.

Vezi toate comentariile (131)
Comentează