FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - OŢELUL

VIDEO » A fost fault la intervenţia lui Giurgiu? Dacă da, a fost în careu?

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 mai 2009 00:00

În minutul 45 al primei reprize din meciul Steaua - Oţelul Galaţi s-a petrecut o fază extrem de controversată. Dayro Moreno a pătruns spre poarta lui Kolev, dar a căzut în careu după un duel cu Gabriel Giurgiu, care a fost eliminat în urma acestei faze.

Alexandru Tudor a acordat penalty la semnalizarea asistentului, iar Dorin Goian a dus scorul la 2-0, uşurînd sarcina echipei sale de a obţine 3 puncte astăzi.

Interesant este că faultul al lui Giurgiu a început în afara careului, dar pe reluările oferite de GSP TV se poate vedea că apărătorul Oţelului îşi ia mîna de pe mijlocaşul columbian înainte ca acesta să cadă în suprafaţa de pedeapsă. Tu ce crezi, a fost penalty?