FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - U CLUJ 1-4

VIDEO A înviat Szekely! » Mijlocaşul a fost omul meciului în victoria lui U Cluj din Giuleşti, 4-1

Articol de - Publicat marti, 21 mai 2013 00:00 / Actualizat luni, 20 mai 2013 23:50

Mijlocaşul de 30 de ani a fost MVP-ul partidei din Giuleşti. El a marcat în Liga 1 după o pauză de 3 ani şi jumătate

Sub privirile lui Ioan Andone, antrenor pe vremuri la ambele formaţii, "nelicenţiatele" s-au chinuit aseară să joace fotbal, deşi soarta le e pecetluită de ceva vreme. Iar din chinul lor a reieşit o primă repriză mai mult decît agreabilă, cu "şepcile roşii" în prim-plan. De fapt, cu Janos Szekely, ex-stelistul avînd o prestaţie excelentă. Sigur, în condiţiile în care adversarii au părut scoşi cu "mascaţii" pe teren. Ultima oară cînd Szekely înscrisese în prima divizie din România a fost pe 7 decembrie 2009, în partida U Craiova - Steaua 1-2!

Click aici pentru VIDEO!

Elevii lui Rada au stricat în acest meci aproape tot ce au făcut bine în retur. Indolenţi şi fără chef, Herea şi compania au avut noroc că partida s-a disputat cu porţile închise, altfel ar fi părăsit gazonul într-un cor de huiduieli.

"E umilitor ce se întîmplă la Rapid. E dificil să joci fără să primeşti nici un ban, dar eu nu sînt mercenar. Aş juca şi în liga a doua pentru această echipă"