FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CONCORDIA CHIAJNA 3-1

VIDEO Astra câștigă cu Chiajna, 3-1, și urcă pe loc de play-off » Alibec a atins o bornă importantă

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 decembrie 2018 16:30

Astra s-a impus cu 3-1 în meciul din etapa a 19-a din Liga 1 în fața celor de la Concordia Chiajna.

Giurgiuvenii au avut meciul în mână, chiar dacă la pauză scorul a fost 0-0. La revenirea de la cabine, Begue a intrat în unghi și a deschis scorul cu un șut la colțul lung.

Ilfovenii au egalat în minutul 73 când mingea s-a lovit de Leca și a intrat în poartă. Alibec și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor 3 minute mai târziu, când a înscris dintr-un penalty obținut în urma unui henț al lui Bărboianu.

Cu două minute înainte de final, Llullaku a primit o minge în fața porții și a stabilit scorul final, 3-1.

Astra - Chiajna 3-1
Au marcat: Begue '49, Alibec '76, Llullaku '88 / Leca '73

Echipele de start

Astra: Lazar - Belu, Cestor, Bejan, Radunovic - Butean, Koukou, Biceanu - Begue, Alibec, Daogari
Rezerve: Oliveira, Gheorghe, Roşu, Crişan, Moise, Buş, Llullaku
Antrenor: Costel Enache

Chiajna: Caparco - Matei, Leca, Albu, Bărboianu - Gorobsov, Prepeliţă, Grădinaru, Deaconu, Ivanovici - Batin
Rezerve: Costache, Bucşă, Stănică, Cristescu, Guessan, Măzărache, Nivaldo
Antrenor: Dorinel Munteanu