FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - CSMS IAȘI 2-2

VIDEO Bănățenii și moldovenii au dat-o la pace » ACS Poli - CSMS Iași 2-2

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 septembrie 2015 17:13

ACS Poli Timișoara și CSMS Iași au terminat la egalitate, 2-2, în primul meci al etapei a 12-a din Liga 1.

Vezi meciul în format liveTEXT

ACS POLI - CSMS IAȘI 2-2
Au marcat:
Luchin '47, Goga '63 / Golubovici '9, Ciucă '49

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Ieșenii au deschis scorul rapid și după 9 minute de joc aveau să deschidă scorul prin Golubovici, care a scăpat de marcajul lui Belu și a înscris cu o lovitură de cap. Pînă la pauză timișorenii au încercat să revină, însă nici lovitura de cap a lui Goga și nici pătrunderea lui Bărbuț n-au modificat tabela de marcaj.

Băieții lui Florin Marin au venit mai motivați de la cabine și au egalat situația după centrarea perfectă a lui Croitoru și reluarea în poartă a lui Luchin. La un minut distanță, Mădălin Ciucă i-a readus în avantaj pe moldoveni tot dintr-o lovitură cu capul bine plasată.

În minutul 62, Zicu obține penalty după ce a fost faultat în careu de Ciucă. Dorin Goga este cel care își asumă răspunderea executării loviturii de pedeapsă și marchează.

După acest meci, ambele formații acumulează 13 puncte și golaverajul mai bun îi poziționează pe timișoreni pe locul 9.

Echipele de start:

ACS Poli: Kirschstein -Belu, Luchin, Scutaru, D. Popescu - Ov. Popescu, Sarmov - Bărbuț, Hernandez, Goga - Elek
Rezerve: Smaranda, Zicu, Melinte, Artean, Curtean, Croitoru, Rufino

CSMS Iași: Caparco - I. Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Mitici, Enescu - Viveiros, Șt. Grigorie, Piccioni - Golubovic
Rezerve: Grahovac, Bosoi, Crețu, V. Gheorghe, Badic, Paulo de Souza, Boiciuc

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”