FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - DINAMO 2-2

VIDEO Braşovul acuză arbitrii: "Ne-au anulat un gol valabil! Ne e silă!"

Captură DigiSport

Articol de GSP - Publicat luni, 06 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 06 august 2012 23:59

Marcator al golului doi al braşovenilor, Mugurel Buga, consideră un rezultat nedrept cel din meciul cu Dinamo. Atacantul acuză decizia arbitrilor de a anula autogolul lui Dragoş Grigore, cu cîteva minute înainte de final, la 2-2, pe motiv de ofsaid.

VEZI AICI VIDEO CU FAZA!

În urma unei lovituri libere, Velayos a recentrat în careu de unde stoperul dinamovist a trimis cu capul în proprie poartă. "Centralul" Colţescu a anulat golul pe semnalizarea asistentului Mikloş Nagy, pentru un presupus ofsaid în momentul executării loviturii libere (foto captură).

"Am pierdut două puncte. Am avut gol valabil. Muncim 90 de minute pentru o greşeală de arbitraj. Echipele mici cînd joacă cu cele mari sînt mereu astfel de greşeli. Velayos a plecat după mine, şi dacă eu nu am fost în ofsaid, el sigur nu a fost. Sînt frustrat, trebuia să cîştigăm astăzi. Dinamo nu mai este ce a fost", a spus Buga la Fanatik Show de pe DigiSport.

Fostul arbitru Adrian Porumboiu susţine că Braşovul a avut gol valabil: "E o fază simplă, nici vorbă de ofsaid! Mă miră că tuşierul Nagy a făcut o asemenea eroare la experienţa lui".

Patronul Braşovului, Ioan Neculaie, a atacat în termeni duri arbitrajul: "S-a trezit băiatul ăla, Nagy, să ridice steagul aiurea. Mai bine făcea altceva cu el. A fost o eroare voită, s-a văzut din avion că n-a fost ofsaid. Mi-e silă! Doar un şef CCA din afară ar putea schimba ceva".

FC Braşov şi Dinamo  au remizat în această seară, scor 2-2. Golurile au fost înscrise de Batin şi Buga pentru ardeleni, în timp ce pentru cîini au înscris Grigore şi Matei.