FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO 0-3

VIDEO » Cadouri de la Mediaș » Dinamo a defilat cu Gaz Metan, beneficiind de un penalty grotesc și un autogol

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 noiembrie 2017 22:37

Dinamo a câștigat categoric meciul cu Gaz Metan Mediaș, 3-0, după o evoluție jenantă a gazdelor.

GAZ METAN - DINAMO 0-3

Au marcat: Bokila 22', Anton 27'-pen., Bic - autogol 75' - VIDEO

Dinamo a deschis scorul în minutul 22, prin Bokila, aflat la primul gol oficial pentru Dinamo. Salomao a pătruns excelent pe partea stângă, a driblat trei adversari și a șutat. Mingea respinsă de portar a fost împinsă în poartă de Bokila, din trei metri.

0 șuturipe poartă a avut Gaz Metan cu Dinamo

Golul doi a fost marcat de Paul Anton, căpitanul lui Dinamo, din penalty. Golubovici a făcut faza meciului: un henț șocant în careu, după ce a sărit cu mâna mult deasupra capului. (Vezi aici VIDEO)

Evoluția catastrofală a lui Gaz Metan a continuat și în repriza a doua. Scorul final a fost stabilit în minutul 75, după un autogol al lui Bic. Acesta și-a marcat în proprie poartă după un corner executat de Hanca.

Graței acestei victorii, Dinamo acumulează 24 de puncte. "Câinii" rămân pe locul 7, dar ajung la numai un punct de Astra, locul 6. Gaz Metan rămâne pe 13, cu 10 puncte.