FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - BRAŞOV 1-0

VIDEO Ceahlăul - Braşov 1-0 » Succes galben, hattrick negru

În tur, Braşov şi Ceahlăul au terminat la egalitate, 1-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 aprilie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 13 aprilie 2012 20:51

În timp ce nemţenii au reuşit să facă încă un pas mare în lupta pentru evitarea retrogradării, trupa lui Şumudică a bifat al treilea eşec consecutiv în Liga 1 şi se afundă tot mai tare.

După o primă repriză stearpă, unicul gol al partidei de la Piatra Neamţ a fost reuşit de Golubovici în minutul 53, atacantul reluînd plasat din pasa lui Constantinescu. Băieţii lui Şumudică au părut incapabili de o replică şi rămîn la doar doi paşi de prăpastie înaintea celorlalte jocuri ale rundei.