LIGA 1  ·  CEAHLĂUL - PANDURII

VIDEO Ceahlăul - Pandurii 1-0 » Nemţenii i-au egalat pe gorjeni în clasament

Duminica, 11 August 2013

Fără înfrîngere în acest sezon şi calificaţi în play-off-ul Europa League, cei de la Pandurii au pierdut primul meci in acest sezon, la Piatra Neamţ, unde Ceahlăul s-a impus, 1-0.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii!

Echipa antrenată de Cristi Pustai spera să învingă Ceahlăul Piatra Neamţ, chiar dacă vine după deplasarea grea din Israel, dar elevii lui Vasile Miriuţă au demonstrat forma bună din primele etape şi s-au impus graţie golului reuşit de Stana în minutul 18.

Gorjenii au beneficiat în minutul 31 de un penalty, dar Nicoară a şutat slab şi Jovici s-a opus.

Echipele de start:

Ceahlăul: Jovici - Dumitraş, Cînu, Marc, Cazan - Stana, Achim - Constantinescu, Golubovici, Chitoşcă - Jula

Rezerve: Miron, Rusu, Ichim, Ştefănescu, Onciu, Hasani, Velici

Pandurii: Lazar - Unguraşan, Mamele, I. Rada, Momcilovici - Nistor, Anton - Ciucur, Eric, Nicoară - Matulevicius

Rezerve: Paraskevas, Mingote, Buleică, Bohale, C. Cristea, Brata, Adrovici

Fără înfrîngere în acest sezon şi calificaţi în play-off-ul Europa League, cei de la Pandurii vin la Piatra Neamţ cu un moral excelent.
Echipa antrenată de Cristi Pustai speră să învingă Ceahlăul Piatra Neamţ, chiar dacă vine după deplasarea din Israel, iar elevii lui Vasile Miriuţă au arătat destul de bine în primele etape.
Partida va începe de la ora 19:00 în direct la DolceSport şi liveTEXT pe GSP.RO.