FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - SPORTUL 1-2

VIDEO » Ceahlăul - Sportul 1-2 » "Studenţii" se impun la Piatra Neamţ cu un gol spectaculos al lui Andrei Lungu

Andrei Lungu

Articol de GSP - Publicat luni, 05 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 05 martie 2012 20:53

Sportul a cîştigat primul meci din 2012 în deplasarea de la Piatra Neamţ, 2-1 cu Ceahlăul.

Sportul a deschis scorul în minutul 28, atunci cînd Ferfelea a transformat excelent o lovitură liberă de la 20 de metri de poarta lui Villadsen (VIDEO). Bucuria "studenţilor" a durat un singur minut, Gafiţa egalînd la faza următoare cu un şut din interiorul careului (VIDEO).

Andrei Lungu a făcut diferenţa în favoarea Sportului, marcînd în minutul 36 cu un şut plasat, la centrarea de pe dreapta a lui Beţa (VIDEO).

Antrenorul nemţenilor, Costel Enache, nu a putut conta pentru acest joc pe Lucas Garcia, accidentat, în timp ce Daniel Isăilă nu i-a avut la dispoziţie pe Curelea (accidentat), Varga (indisponibil) şi Stelian Stancu, fără drept de joc. Sportul a avut pe bancă doar patru jucători.

În tur, scorul a fost egal în "Regie", 1-1.

Click aici pentru liveTEXT!

Echipe de start:

Ceahlăul: Villadsen - Dumitraş, Forminte, Cazan, Viţelaru - Al. Achim, Monroy - M. Constantinescu, Stana, Gafiţa - Golubovici
Antrenor: Costel Enache
Rezerve: Jovici, Ichim, Drugă, M. Popa, Bădescu, Ţepeş, Muscalu

Sportul: C. Lungu - Beţa, Cioranu, Patriche, Farmache - V. Lazăr, A. Lungu, Novac, Ferfelea - Nistor, L. Dobre
Antrenor: Daniel Isăilă
Rezerve: Ormenişan, Cioranu, Ciobanu, Al. Şerban

Arbitru: Alexandru Tudor
Asistenţi: Adrian Vidan, Cristi Nica

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni