FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VIITORUL 1-2

VIDEO CFR Cluj - Viitorul 1-2 » Echipa lui Hagi este pe locul 2

Articol de GSP - Publicat luni, 19 octombrie 2015 22:32

Viitorul a cîștigat meciul cu CFR Cluj, 2-1, și a urcat pe locul doi în Liga 1.

Vezi aici cum s-a desfășurat meciul

CFR Cluj - Viitorul 1-2 (Cr. Lopez 63'/Chițu 55', Benzar 66') - VIDEO

Prima repriză a fost un fără goluri, cele două formații anihilîndu-se reciproc. Cea mai controversată fază a fost în debutul meciului, cînd Velayos a căzut în careu, iar Hațegan a dictat penalty. După ce s-a consultat cu asistentul, acesta a revenit asupra deciziei și i-a dat cartonaș galben lui Velayos, pentru simulare.

Viitorul a început foarte bine a doua repriză. În minutul 55, Chițu a marcat cu un șut de la 12 metri, profitînd de o ezitare a portarului Mincă.

CFR a egalat repede, în minutul 63, prin Cristian Lopez, care a marcat cu o lovitură de cap din șapte metri, după un corner. Golul victoriei a fost marcat de Benzar, trei minute mai tîrziu.  Mijlocașul Viitorului a șutat în diagonală, de la 12 metri, la colțul scurt și a marcat după o gafă a lui Mincă. Pînă la final, CFR Cluj a încercat să egaleze, dar nu a avut forța de a marca.

După această victorie, Viitorul acumulează 26 de puncte și urcă pe locul doi, la egalitate cu Steaua și Pandurii. CFR Cluj rămîne pe locul nouă, cu 14 puncte.

Echipele de start:

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - Gomelt, Petrucci - Jakolis, Cr. Lopez, Vitor Bruno - Beleck

Viitorul: Rîmniceanu - Benzar, Boli, Mitrea, Cr. Ganea - I. Filip, Achim, Aganovic - Chițu, Fl. Tănase, I. Hagi

Meciul CFR Cluj - Viitorul va fi în direct pe DigiSport, DolceSport, LookTV și liveTEXT pe GSP.RO.