Alte știri din fotbal
Acuză după U Cluj - Petrolul: „A fost penalty clar!” » Prunea i-a dat dreptate
1
Alexandru Chipciu cere o schimbare la U Cluj: „E clar că nu mai merge”
1
Ricardo Sousa l-a impresionat pe Prunea: „Știe meserie”
0
Sergiu Hanca, de pe locul al doilea: „Peste așteptări pentru unii. Noi suntem împotriva tuturor”
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Fosta iubită s-a dezbrăcat și a postat provocator, după ce în patul fotbalistului a apărut o nouă „cucerire”
2
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
8
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
3
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
1
Nicușor Dan a promulgat legea ANI prin care Dominic Fritz își pierde ...
Libertatea
Cum sunt umflate prețurile la benzinării. O anomalie greu de justificat: ...
Adevărul
De față cu Mitică Dragomir, talentul uitat al Diviziei A a fost premiat pe ...
GSP SPECIAL
INTERVIU Ce e așa special la cel mai nou serial disponibil pe HBO Max: ...
Libertatea
m-daaa, unu pe fata, unu pe dos, adica un penalty da, un penalty ba..... la cate 11 m nu a primit Poli era vremea sa mai avem si noi bafta..... deci domnu Hagi, daca a uitat cum era cand antrenar pe Poli pe vremea lui nea Iancu, eu propun sa vedem ceva impaciuitor de genul.... decat sa ne enervam mai bine un cantecel vesel sa cantam. Despre restul numai de bine si sperante ca reusesc Alexa si Timofte sa scoata echipa de la retrogradare. Acum ca vine Steaua nu am mari asteptari, dar dupa aceea..... deh, cat traieste omul spera.
D-l Hagi e normal sa fie suparat acum,dar si altii au fost suparati cand Viitorul castiga la Steaua si Dinamo si in alte meciuri,ramanea in A ...si vindea in continuare jucatori de" prima liga pe bani buni".Din aceasta cauza e si suparat ca n-a venit cumnatul Gica la federatie ,ca arbitrii ,de fapt e tot Diaconu,sa greseasca numai in favoarea lui ,nu si impotriva ,cum a fost cu Timisoara .
Nimeni nu poate contesta ADEVARATA valaore a lui Hagi...dar te intreb, de ce nu a confirmat in Spania si itlia, ci doar in turcia ? Spune-mi un meci de la nationala, in care Hagi a fost decisiv..ma refer la un meci cu oe chipa serioasa, nu Irlanda si Ungaria...ca meciuri de baraj sau eliminatorii, cu echipe tari, in care Hsgi nu a facut nimic, iti spun mai multe..Italia, Croatia, Suedia, Danemarca...iti spun ceva meciuriel astea ? Da, facea cu minge alucruri incredibile, dar...la barca, in 2 ani, a fost titular de 22 de ori...a jucat 2 ani si la Real, si nu a jucat nici macar 1 min in vre-un EL Clasico...da, in Turcia a confirmat, dar, vb de Turcia, de El...deci nu vb de CL sau Italia si Spa
La primul nu a fost nici macar o suspiciune de penalty. Axente si-a prelungit prea mult mingea, Nuno Claro a iesit si a lovit primul mingea trimitand-o in lateral dupa care Axente s-a ciocnit de el. Cel mult fault la portar. La faza indelung reclamata , in campionatul romanesc de obicei se da, pentru ca la noi gazdele au 25 la suta, nu 5 la suta de la arbitru, si nu ca ar fi fost ceva. Tudor nu a dat pentru ca in prealabil atacantii Viitorului au simulat de vreo 5 ori si a fost si el derutat. Tudor e un arbitru slabut.
"Penalty clar, n-avem ce discuta, e fază de manual! Domnul Tudor n-a vrut să-l dea" Adrian Porumboiu daca acela a dost 11 m ,acolo ce4 sa mai zicem de intrarea ;ui Erico la Lazar cind mingea era la 1 m de Lazar si Erico ia sat un bodicec de la aruncat 1 m lateral si nu sa dat nimic ,balas e mai tendentios ca tudor ,vine cu temele facute ,Tudor numai o echipa o favorizeaza ,daca avea tema dadea 11m ..la cit tipa hagi ca baga bani si ca el munceste (trimitere catre deaconu\) trebuia sa primeasca 11m pina ce cistiga ..numai hagi baga bani si numai la el se munceste restul echipelor vin doar in weekand la meciuri arunci se string si faca cite un gratar dupa meci ..iar la viitoru s
Viitorul nu a primit penalti, dar a primit multe lovituri libere directe de la marginea careului, care au fost toate executate direct in tribuna.
ar trebui pensionat sunt si tineri care vin din urma
Articol de doi bani. Nu se mentioneaza nimic de cartonasul Rosu pe care trebuia sa-l ia individul de la viitorul care dupa o talpa pe glezna, la si calcat pe mijlocasul Timisoarei, indiscutabil cartonas rosu....a primit doar galben. Dar cum sa comentati ceva in defavoarea echipei lui Hagi, trebuie salvati de la retrogradare, la fel ca si anul trecut.
Pina in etapa actuala in liga-a 26-a-Poli Timisoara a primit sa execute nu mai putin de 1 penalty! Da domnilor, in 26 de etape, o singura lovitura de la 11M! In schimb adversarele lui Poli au primit vreo 6-7 lovituri de la 11M. O avantajeaza arbitrii pe Timisoara? Se poate afirma asa ceva? In meciul cu Steaua de la Bucuresti, Robert Dumitru, in minutul 30 a acordat penalty Stelei si eliminare jucatorului de la Timisoara. A jucat Poli 60 minute in inferioritate numerica. La Medias 2 lovituri de la 11M pt gazde. La Botosani Poli a jucat in 9 jucatori, 2 fiind eliminati. Este ajutata Poli de arbitri? Din contra! Daca Tudor acorda 5 penalty pt Viitorul, primea nota 10!
daca juca Steaua cu Poli si nu avea Poli aceste 2 penalty-uri sareau ca arsi ziaristii din carton
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.