FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA - FC BRAŞOV

VIDEO Concordia - FC Braşov 1-0 » Ilfovenii egalează Dinamo în clasament

Articol de GSP - Publicat luni, 21 octombrie 2013 00:00 / Actualizat luni, 21 octombrie 2013 21:29

Concordia Chiajna a învins-o pe FC Braşov pe teren propriu, scor 1-0 şi a egalat-o pe Dinamo în clasament, avînd 13 puncte, deşi are cu 3 meciuri mai puţin decît aceasta.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Unicul gol al partidei a fost înscris cu o lovitură de cap în minutul 42 de către Neluţ Roşu, care s-a aflat la prima reuşită în Liga 1.

Săptămîna trecută cele două echipe au jucat un meci amical, care s-a terminat la egalitate, 1-1. Egalitate putea fi şi în această seară dacă Surdu nu irosea un penalty în minutul 88.

La acest meci au asistat şi Laurenţiu Reghecampf şi Mihai Stoica, pentru a studia FC Braşov, echipă pe care Steaua o va întîlni etapa viitoare.

După acest rezultat FC Braşov a rămas pe 14 în Liga 1, avînd 10 puncte, cu 3 peste echipa lui Hagi, care e pe primul loc retrogradabil.

Echipele de start:

Concordia: Rîmniceanu - Leca, Creţu, Melinte, Savin - Papasterianos, Roşu - Purece, Onduku, Serediuc - Wellington

Rezerve: Cobrea, Coşereanu, Neagu, Strătilă, Florea, Bambara, Ganea

FC Braşov: D.Mutu - Străuţ, Machado, Oltean, Cr. Ionescu - Aganovici, Mateiu - Tătar, Buga. Surdu, A. Cristea

Rezerve: Borzea, I. Popa, Santos, Fonseca, Serginho, Davide Dias, Bruno Madeira