Alte știri din fotbal
Florin Tănase, uluit de condițiile în care s-a jucat pe Arena Națională: „În 2026, la ce stadion, cât a costat... e decapotabil”
0
Verdictul specialistului Marius Avram, după ce Gigi Becali l-a acuzat violent pe arbitrul Cristian Moldoveanu: „Criminal!”
1
A dat din casă despre următoarele două transferuri de la FCSB: „Atacantul vine săptămâna asta. Nu sunt idiot să stau după Bîrligea”
0
Becali l-a urmărit pe Matei Popa și a anunțat decizia: „Gata, la revedere!”
0
Știri din fotbal internațional
L-au luat înapoi doar că să-l dea mai departe! Ce se întâmplă cu fotbalistul lui Chelsea
0
Ionuț Radu, de netrecut în La Liga: a pus „lacăt” pe poartă la Getafe
0
Reacția lui Arbeloa după fluierăturile primite pe Bernabeu: „Nu sunt Gandalf”
0
Imagini impresionante la Salonic » Răzvan Lucescu și fanii lui PAOK, la primul meci acasă după tragedia cu cei 7 suporteri
0
Lifestyle
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
Moneda din Republica Socialistă România care se vinde și cu 3.000 de lei pe ...
Libertatea
„Vă rugăm! Aceștia sunt copiii noștri!”. Mama unui soldat rus cere ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Oana Gheorghiu crede că și compania TAROM ar trebui să fie privatizată după ...
Libertatea
D-le Călinescu nu știa că D- Dinu are un vocabular greu de egalat?Este greu sa stai in fata lui cu cateva vorbe si lozinci.Te face praf cu cateva cuvinte.Si da a fost un fotbalist nu jucător de fotbal.
Atunci,DUPA, aparusera multe"variante"!Una din ele era cica la antrenamente deja infatuatul Dinu-20 de ani-dar si Dobrin avea doar 22 de ani-dupa ce ca il tot faulta la antrenamente, obraznic cum era il tot tachina pe Dobrin!Asa se face ca au facut un pariu: de cate ori reuseste Dobrin sa treaca de Dinu in zece faze!Iar Dobrin nu numai ca a trecut de 10 ori de Dinu-bagand mingea in poarta-dar i-o baga si printre picioare,iar la ultima faza a ridicat mingea cu varful ghetei si i-a trimis-o in... bot!La care,artzagosul Dinu a sarit cu pumnii,iar Lucescu-capitan si secretar UTC pe nationala-a convocat de indata o sedinta, unde au hotarat excluderea"gascanului"-pe motiv ca isi ridiculizeaza colegii si"strica atmosfera"!Probabil ca nu e decat folclor de microbisti catraniti de marea nedreptate!De vina a fost in primul rand decizia nefericita de a proceda la acel cantonament exasperant de prelungit-in caldura tropicala de la Guadalajara,unde jucatorii au devenit irascibili certandu-se intre ei la antrenamente si dupa,iar Dobrin-izolat de ceilalti-se umfla de atata bere,devenind din ce in ce mai apatic!Iar Angelo Niculescu atat a asteptat!In locul lui,l-a bagat pe Tataru II,de la...Steaua!
Cine a fost de fapt Dinu? Un ..macelar'' in teren si un badaran care voia sa para...elevat, inafara terenului! Adevarul il cunosc toti suporterii romani, nascuti intre 1930-1960 si poate si altii. Dobrin i-a usurat de bani pe dinamovistii din lot, la poker, iar lui Radu Nunweiller i-a luat o suma f. mare. Dupa joc Radu si-a cerut banii inapoi, Dobrin nu a vrut sa-i inapoieze, iar trupa dinamovista, care reprezenta cam jumatate din echipa de baza, in frunte cu Lucescu si Dinu, i-au cerut antrenorului Angelo Niculescu (antrenor si la Dinamo) sa nu-l bage in echipa pe Dobrin! Dobrin n-a recunoscut oficial acest incident, pentru ca nu numai ca era un genial jucator, dar era si un om de mare caracter. Asta este adevarul, chiar daca badaranul Dinu nu recunoaste si-l balacareste pe Florin Calinescu, omul de fapt spune adevarul!!!
Te uiti degeaba la meciul retur, ai observat, banuiesc, ca pe banca Otelului nu era Dinu, ci Sdrobis. Multumiri lui Calugaru pentru ca a limitat scorul!
Pai Dinu era sa-l termine si pe Mutu!Inainte sa se transfere la Inter!Intrigantul asta vazuse ca fratii Becali negociaza cu Inter si atunci a iesit cu...santajul!Ca Mutu are picioarele strambe-culmea ca el insusi era... cracanat),ca nu o sa-l bage sa joace la Dinamo!Iar fratii Becali,care-l cunosteau bine "s-au prins" si...I-au dat"dreptul",ca sa nu le torpileze afacerea!Chiar si asa,omu'dracu'tot ***'!Chiar el povestea de curand, ca a incercat pana in ultima clipa, sa impiedice transferul si ca-cu o zi inainte de perfectarea transferului-l-a luat pe Mutu l-a restaurant,unde l-a"sfatuit"in mod staruitor... sa nu semneze contractul de transfer!Ca cica el Mutu, nu ar fi de Inter si ca... sa se mai pregateasca!Cum de s-a putut ca un individ cu asemenea caracter sa fie"idol"...greu de inteles!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dumitru Nicolae- Nicusor era antrenorul lui Dinamo in 1984, in care a ajuns pana in semifinalele CCE,cu Liverpool,iar secund era...Dinu!Intrigantul ala de Dinu nu s-a lasat pana nu "l-a lucrat"si astfel se face ca Dumitru Nicolae-Nicusor a fost pensionat fortat!Ca sa-i faca loc lui...Cornelus!Mai e nevoie sa zic ca s-a ales praful de marea echipa a lui Dinamo?
Pe atunci campionatul avea doar 16 echipe,iar un intreg retur-14 etape-au fost amanat pana dupa intoarcerea din Mexic!Ei bine,dupa nedreptatea care i s-a facut in Mexic,cand s-a reluat campionatul s-a intamplat ceva extraordinar!Dobrin s-a ambitionat si...a dat gol in fiecare meci,castigand titlul de golgeter!El care pana atunci ii facuse"mari"pe unul si pe altul,punandu-le pase de gol!
Ce mai intra postacii mimamovisti sa-i apere cu manie proletara pe cei doi sec.uri.sti, mircea lucescu si cornel vinu, deturnand subiectul acestui articol. Mai cititi inca o data narozilor acest articol pana va intra bine in cap: https://evz.ro/secretul-lui-dobrin-dezvaluit-dupa-37-de-ani-448510.html
.. asa din intimplare dupa revolutia lui peste a fost racolat pe strada de niste suedezi si i-au dat niste centrale telefonice pentru a se imbogati. si el fiu de mare securist si turnator la secu. despre prietenia lui calinescu cu mircea dinescu cel cu casa aparata de rusi nu domiciliu fortat care avea mama soacra rusoaica ce platea cotizatiile la rusi la zi pina in 89 cu tatuca ungur avea sa devina bucatarul romaniei la tvr pentru 15000 de euro pe luna. frumos nu? sau ca securea de adrian sirbu il aducea in televiziune pe florin calinescu care si azi crede ca tv-eul a fost inventat de el si se va termina cu el face sens totul. asa ca acest florin calinescu care se baga in orice ar face bine sa aiba bun simt si sa taca. este devina justitia care nu -l cauta care il lasa sa z burde printre prosti facind multi bani. sint convins ca si-o va lua curind pentru ca este de risul curcilor cine s-a imbogatit dupa 89 iar tara este vai de mama ei si o parte din vina o au si facaturile astea la fel ca badea , popovicioiu cumnati de fapt , irinei si multi alti adrieni sirbi , voiculesti etc. somn usor popor roman!
ce nu am apreciat la dinu a fost limbajul folosit fara perdea fata de jucatorii care nu au vina decit ca au fost cumparati. prost nu este cine vinde ci acela de plateste. insa sa stam strimbsi sa judecam drepti noi cei care l-am prins pe dinu stimbine calitatile si necalitatile lui. dinu se antrena pe frig pe ploaie si nu de putine ori il vedeai facind ture de stadion pe vreme rea. era omul care impingea echipa fiind un mentor si o forta in ceea ce insemna liderul de grup. a fost si moment prost pe cind si-a batut joc de nationala sua care invitase natioanal romaniei pe banii americanilor fara sa ridice pretentii spunind aici in sua ca americanii nici cu garzile nationale nu ne pot bate. se terminase un unu la unu . cum sa spui asa ceva cind cineva ti-a platit totul pentru a juca cu tine apreciindu-te ... ma rog o fi dormit prost. insa in cazul florin calinescu din pacate nu sint multe date despre acest actoras arogant. ca sa intelegeti si mai bine scriu ceea ce domnul ioanitoaia nu a dorit sa afiseze dupa ce i-am scris. da era interesant sa ne spuna nea calinescu despre tatuca ofiter de secu. sa ne spuna cum i-a inchis gura basescu dupa ce facea misto de ceausescu si de el chiar. cum l-a repezit sergiu nicolaescu la telefon fiind in emisiunea lui radu moraru spunind de tatuca astuia ca esste ofiter de secu. dar cum a ajuns din 115 euro sa fie milionar facind afaceri cu ior cu arme? puteti toti sa faceti asta? asa ca irinel columbeanu si el turnator care...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.