FOTBAL  »  Superliga  »  CS SEVERIN - GAZ METAN 2-0

VIDEO Costea, erou după un an şi 4 luni! » Severinul s-a impus pe final în meciul cu Mediaş, scor 2-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 martie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 15 martie 2013 23:40

Fostul atacant al Craiovei şi al Stelei a fost jucătorul decisiv aseară pentru severineni: gol în ultimul minut şi assist în prelungiri pentru o victorie mare în lupta pentru salvarea de la retrogradare!

A fost prima partidă în care Florin Costea a marcat din acţiune după 16 luni: ultima reuşită data din noiembrie 2011, în Europa League, Steaua-Maccabi Haifa 4-2. Totodată, "Costea cel mare" a ajuns la golul cu numărul 50 în Liga 1.