FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - CSMS IAȘI, ORA 18, DIGI, TELEKOM, LOOK, GSP.RO

VIDEO CSMS Iași a doborât-o pe Timișoara! » Final incendiar în meciul vital pentru play-off

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 februarie 2018 16:17

CSMS Iași s-a impus în primul meci de Liga 1 al zilei, scor 2-1, în deplasarea de la Timișoara.

CSMS Iași continuă forma bună din startul lui 2018, ajungând la a 3-a victorie consecutivă. Formația lui Stoican și-a asigurat victoria încă din prima repriză, când Platini și Andrei Cristea au dus scorul la 2-0 în minutul 26. Ieșenii au cedat inițiativa, mulțumindu-se să apere rezultatul.

Finalul partidei a fost de-a dreptul dramatic. Mihai Roman, proaspăt adus de la U Craiova, a obținut un penalty în minutul 88. Vașvari a transformat cu sânge rece. Bănățenii au ratat încă o șansă importantă, Rusu respingând greu un șut de la marginea careului.

ACS Poli - CSMS IAȘI 1-2

Au marcat: Vașvari '88 (.pen) / Platini '11, A. Cristea '26 - VIDEO AICI

Echipa de start a celor de la ACS Poli: Straton - Ciucur, Khubutia, Melinte, Oliva - Vaşvari, Artean - Bîrnoi, Munteanu, Popovici - Drăghici.
Antrenor: Leo Grozavu

Echipa de start a celor de la CSMS Iași: Rusu - Bosoi, Frăsinescu, Mihalache, Panțîru - Cioinac, Qaka - Platini, Zaharia, Jo - A. Cristea