FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CHIAJNA 3-0

VIDEO De la 3-0 la 0-3 » Chiajna nu mai bate pe nimeni: înfrîngere și cu Botoșani, 0-3

Faza comică la golul lui Roșu: în loc să boxeze mingea, Matache îl boxează pe colegul său, Ricardo Alves

Articol de - Publicat joi, 09 aprilie 2015 00:00

Chiajna nu a mai bătut pe nimeni după victoria fantastică cu Dinamo din urmă cu 3 etape și are din nou emoții serioase în privința retrogradării.

Ce debut pentru Marius Baciu! Numit luni la Chiajna, fostul fundaș al Stelei a bifat primul său meci în Liga 1 împotriva lui Leo Grozavu, cu care a colaborat o scurtă perioadă în 2011 la CSMS Iași.

Iar noua sa echipa a început curajos partida de ieri, ratînd mai multe ocazii în primele 20 de minute. Totul s-a năruit însă în minutul 24: Mușat l-a împins pe Acsinte în careu, iar Hațegan a dictat penalty și eliminare. Bordeianu a trimis peste poartă de la punctul cu var și părea că botoșănenii vor rămîne fără victorie în 2015.

Însă Grozavu a arătat imediat că merită să antreneze în continuare la Botoșani. L-a scos pe Bordeianu și l-a băgat pe Vașvari. Iar decarul a rezolvat meciul imediat după pauză. A marcat un gol superb în minutul 48 și a pasat decisiv la reușita lui Roșu.

Hadnagy a înscris și el pe final și moldovenii pot spera din nou la cupele europene. În schimb, Chiajna a intrat din nou în hora retrogradării, după ce în urmă cu 3 etape se aflau pe locul 9!