FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - GAZ METAN 3-1

VIDEO Dinamo - Gaz Metan 3-1 // Hanca a sărbătorit reușitele într-un mod cu totul special » Ce dedicație a avut liderul dinamovist

Articol de GSP - Publicat luni, 07 august 2017 22:41

Sergiu Hanca a început meciul cu Gaz Metan pe bancă, intrând în minutul 60 în locul lui Juan Albin, care nu a reușit să impresioneze nici de această dată în tricoul alb-roșu. Dinamo a învins cu 3-1.

La 12 minute după ce a intrat, Hanca a reușit să înscrie pentru 2-0, iar la 3 minute distanță a făcut "dubla".

Ambele goluri i le-a dedicat soției sale, Andreea, care este însărcinată cu primul copil al cuplului.

"Voiam neapărat să înscriu pentru că soția mea este însărcinată și voiam să-i dedic golul ei și viitorul nostru copil"