FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - ASA TÂRGU MUREȘ 1-2

VIDEO Dramatism la Chiajna! Târgu Mureș se impune în prelungiri după un meci de infarct

Articol de GSP - Publicat marti, 29 noiembrie 2016 16:45

ASA Târgu Mureș s-a impus la Chiajna, 2-1, după un meci în care cele trei goluri s-au marcat în ultimele 10 minute.

Prima repriză nu a adus ocazii la cele două porți, ci doar lupte oarbe la jumătatea terenului.

Concordia a intrat mai motivată în repriza secundă, creându-și numeroase faze de poartă, dar s-a lovit de inspiratul portar al oaspeților, Pedro Mingote, care a reușit câteva parade prin care și-a salvat echipa de la înfrângere.

Ilfovenii au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 60, atunci când același Mingote a parat penalty-ul executat de Cristescu.

Contrat cursului jocului, oaspeții au marcat în minutul 86, după ce șutul lui Ciolacu a lovit ambele bare și a intrat în poartă.

Concordia e egalat prin Ciobanu, în minutul 90, care a profitat de o bâlbâială din apărarea târg-mureșenilor

ASA a dat lovitura în minutul 90+3, atunci când Gabi Matei a marcat după un contraatac al ardelenilor.

liveTEXT  Concordia- ASA Târgu Mureș 1-2 (Ciobanu 90 / Ciolacu 86, G. Matei 90+3)