FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FC BOTOŞANI 1-2

VIDEO După egalul cu CFR, FC Botoşani se impune la Mediaş, scor 2-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 iulie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 26 iulie 2013 20:56

FC Botoşani se impune la Mediaş, 2-1 cu Gaz Metan, cîştigînd prima partidă din istoria clubului în Liga 1.

Ardelenilor nu le priesc duelurile cu nou-promovatele. După înfrîngerea cu Săgeata Năvodari, 0-1, medieşenii au cedat şi în faţa celor de la FC Botoşani, scor 1-2. Cîrjan a deschis scorul în minutul 15 cu un şut de la marginea careului, în timp ce gazdele au egalat în debutul reprizei secunde prin Llullaku.

Click aici pentru liveTEXT!

Botoşănenii au confirmat însă evoluţia bună cu CFR Cluj, meci în care au obţinut un 0-0, deşi au jucat 82 de minute în 10 jucători. Acelaşi Cîrjan a ieşit la rampă în minutul 75, oferindu-i o pasă perfectă lui Hadnagy, care l-a executat fără emoţii pe Pleşca.