FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI

VIDEO GSP LIVE Marius Croitoru a explicat de ce a scăzut forma Botoșaniului în ultima vreme: „Jucătorii veneau la mine și-mi spuneau că au oferte”

Articol de GSP - Publicat luni, 23 septembrie 2019 11:26

FC Botoșani e într-o scădere evidentă de formă, după înfrângerea de ieri cu Chindia Târgoviște, scor 0-3. Marius Croitoru a explicat la GSP Live de ce scăzut echipa sa atât de mult, deși a avut un început de campionat aproape perfect. 

„Mulți jucători au fost dereglați de parcursul bun de la începutul sezonului. Mulți jucători veneau și-mi spuneau că vor să plece pentru că au oferte. E adevărat că au plecat Golofca și Soiledis, dar oferte au avut mai mulți jucători. E foarte greu să-i las pe toți să plece. 

Botoșaniul nu e un club care să-și permită să dea salarii mari, așa cum aveau oferte băieții. Le-am spus că aceste lucruri bune din viața lor se datorează faptului că au muncit”, a declarat Marius Croitoru la GSP Live.

FC Botoșani a început sezonul foarte bine și s-a aflat în partea superioară a clasamentului, dar înfrângerile și egalurile din ultima vreme au dus echipa pe locul 8, cu 12 puncte.

Citește și:

VIDEO+FOTO FC Botoșani - Chindia Târgoviște 0-3 » Cronică Andrei Crăițoiu: „I-a lăsat fără grai”

Citește și:
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Baschet
În timp ce „U” Cluj câștiga în Giulești, peste 500 de fani ai alb-negrilor erau într-o altă capitală europeană
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Tenis
Scandal! La 36 de ani, fosta campioană din tenis e într-o relație cu soțul celei mai bune prietene: „Trădare! Sunt un cuplu acum”
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Superliga
Dan Nistor a înscris din nou pe Giulești și a dat declarația serii: „Chiar dacă m-au înjurat, îmi plac”
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Superliga
Fanii Universității, scandalizați de condițiile din București: „Când veniți la Cluj, vă descălțați!”
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Profit.ro
Wizz Air anunță 6 rute noi în România FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (2)
calinescu_
calinescu_  •  23 Septembrie 2019, 16:40

CE SA STIE PACALICIUL ASTA ?

becalidinamovit
becalidinamovit  •  23 Septembrie 2019, 17:25

caderea e ca in meciul cu chindia arbitru nu a mai facut parte din lotul lui ..cand e pe corecte o fura lejer .cu Dnamo gol valabil anulat lui Dinamo ,11m la nistor ,faulturi fff multe ale taranilormoldoveni asupra lui monttini ,trebuia cel putin un moldovean eliminat ..cand arbitrii sunt neutrii o fura croitorasul cel viteaz ..spune ca a avut 2 penalty la sfarsit ..pai nea croitorasue daca se dadea golul ,11 la nistor iti elimina un moldovean ca numai prin fault il putea oprii pe monttini mai ajungeati voi sa aveti acele ocazii?mai bine spunei patronului care ia banii din transferurisi isi face vila(asa a spus chiar el)si platiti un doctor ..nici pana acum nu ati spus un MULTUMESC doctorului dinamovist ..dar ce sa ceri unuor oameni ce nu are ,nu poseda ,RESPECT BUN SIMT .ce mai cauta asta pe banca dupa ce a jignit arbitrii ?

Vezi toate comentariile (2)
Comentează