FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAŞ-PANDURII 0-2

VIDEO Fără paşi greşiţi » Pandurii lui Grigoraş trec şi de Gaz Metan şi revin pe primul loc

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 iulie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 iulie 2012 21:08

Gaz Metan a împiedicat CFR-ul etapa trecută, dar n-a reuşit acelaşi lucru şi în faţa Pandurilor, gorjenii impunîndu-se cu scorul de 2-0.

Click aici pentru VIDEO cu golurile marcate!

După un început mai slab de joc, Dan Nistor a reuşit să deschidă scorul în minutul 15 cu un şut pe jos de la marginea careului. Scorul putea lua proporţii pe final dacă portarul Milos Buchta nu reuşea o serie de parade în faţa vîrfurilor lui Grigoraş.

În repriza secundă, arbitrul Istvan Kovacs a făcut o gafă uluitoare. În minutul 55 a acordat un penalty pentru Gaz Metan după un fault la Zaharia, deşi fundaşul Mediaşului fusese faultat în afara careului. Bud a transformat lovitura de pedeapsă, dar a fost pus să execute din nou, iar la a doua tentativă a ratat.

Oaspeţii au închis meciul în minutul 70 după golul marcat de Ibeh, fotbalist care pasase şi la prima reuşită a lui Nistor.