FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA 0-0

VIDEO Fără vlagă! Scor alb între Universitatea Cluj şi Concordia Chiajna

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 martie 2015 17:51

Universitatea Cluj şi Concordia Chiajna au terminat la egalitate, 0-0, însă deşi meciul a fost fără goluri, ambele formaţii şi-au creat ocazii de a înscrie.
Prima mare ocazie a meciului a venit după 5 minute, cînd Mengolo a profitat de o neînţelegere în apărare între Lovin şi Lung, dar mingea şutată de acesta s-a dus mult peste poartă. VIDEO

În minutul 28, Matache a ieşit greşit din suprafaţa de pedeapsă, dar Lemnaru n-a reuşit să profite şi a trimis balonul mult pe lîngă buturile Concordiei.

Începutul reprizei secunde a avut-o în atac pe Concordia prin Dina, care a primit o minge lungă, însă şutul acestuia s-a dus în plasa laterală.

După acest meci, ardelenii au urcat pe locul 12, cu 19 puncte, dar au un meci mai mult decît Gaz Metan şi CSMS Iaşi, formaţii care sînt clasate sub "U" Cluj. Ilfovenii au rămas pe aceeaşi poziţie pe care au început această etapă, 10, cu 22 de puncte.