FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - GAZ METAN 0-0

VIDEO+FOTO » Chiajna remizează cu Gaz Metan, echipă aflată pe loc de play-off, scor 0-0

Articol de GSP - Publicat luni, 05 noiembrie 2018 19:56

Concordia Chiajna și Gaz Metan au remizat într-un meci din etapa a 14-a din Liga 1, scor 0-0. Rezultatul e destul de bun pentru ilfoveni, ținând cont că au întâlnit o echipă aflată pe loc de play-off.

Trupa lui Dorinel Munteanu a încercat să deschidă scorul în minutul 11 prin Ronaldo Deaconu, însă șutul acestuia a trecut pe lângă poarta lui Pleșca. Chamed a replicat cinci minute mai târziu, însă și mingea acestuia a trecut pe lângă buturile lui Greab.

În partea a doua, Greab i-a salvat pe ilfoveni la o lovitură foarte bună de cap a lui Ely Fernandes și a păstrat scorul alb.

Chiajna: Greab - Albu, Leca, A. Marc, Fota - Gorobsov, Prepeliță - Grădinaru, R. Deaconu, Măzărache - Guessan
Rezerve: A. Costache, Batin, Bărboianu, Ivanovici, Bucșa, Bawab, Nivaldo
Antrenor: Dorinel Munteanu

Gaz Metan: Pleșca - R. Romeo, I. Cristea, M. Constantin, Bușu - Fofana, Luis Aurelio - Olaru, Ivanov, Chamed - Ely Fernandes
Rezerve: Batista, Stancu, Pop, Diallo, Trif, P. Costea, Buziuc
Antrenor: Mihai Teja

Arbitru: George Rădulescu (București) / Asistenți: Gabriel Stroe (Argeș), Imre Bucsi (Covasna) / Rezervă: Robert Dumitru (Covasna) / Observator: Adrian Vidan (București)

Stadion: Concordia (Chiajna - Ilfov)