FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - CFR CLUJ

VIDEO & FOTO Derby suspendat la 0-1 în minutul 27 din cauza unei încăierări generale iscată de Bornescu » Ambele echipe cred că vor cîştiga la masa verde

Articol de GSP - Publicat marti, 08 mai 2012 00:00 / Actualizat marti, 08 mai 2012 22:46

Nebunia a început imediat după ce Cadu a executat penalty-ul obţinut de Gabi Mureşan şi a deschis scorul pe Cluj Arena, în minutul 27.

Căpitanul oaspeţilor s-a dus să se bucure în spatele porţii lui Bornescu, chiar în faţa peluzei lui U Cluj. Portarul lui "U" l-a văzut şi a înnebunit: a alergat după Cadu şi l-a izbit violent pe acesta, punîndu-l la pămînt. În ajutorul portughezului au sărit coechipierii acestuia.

Alexandru Tudor a apucat să le arate cartonaşele roşii celor doi, însă violenţele au continuat. În timp ce în tribune ultraşii lui U au încercat să forţeze intrarea pe gazon, pe tunelul ce duce la vestiare imaginile DigiSport arată cum Cadu este lovit cu pumnul în cap de o persoană. Conform Ziua de Cluj, este vorba despre masorul lui U Cluj, Liviu Ciucă.

Arbitrul bucureştean a decis să întrerupă meciul şi le-a cerut jucătorilor să meargă la vestiare în timp ce din tribune zburau în teren tot felul de obiecte. După circa 15 minute de întreruperi, Alexandru Tudor a decis ca meciul să nu se mai reia. Ambele echipe cred că vor cîştiga la masa verde. CFR arată cu degetul agresiunile asupra lui Cadu, U Cluj acuză faptul că Andone a ordonat ca jucătorii lui să iasă de pe teren în mijlocul incidentelor.

Rămîneţi pe GSP.ro, vom reveni cu amănunte!