Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   CHIAJNA - DINAMO 3-4

VIDEO+FOTO » Dinamo a trăit periculos meciul cu Chiajna! "Câinii" au învins într-un meci cu 7 goluri și au urcat pe loc de play-off

Luni, 12 Februarie

Dinamo a câștigat cu 4-3 deplasarea de la Concordia Chiajna, din etapa a 24-a, un meci care i-a ținut cu sufletul la gură pe fanii alb-roșilor. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă.

În prima parte Dinamo putea deschide scorul încă din minutul 7, dar arbitrul Horațiu Feșnic n-a văzut că mingea a trecut de linia porții și a lăsat jocul să continue. În minutul 20, și ilfovenii puteau să primească o lovitură de pedeapsă la o ieșire hazardată a portarului Laurențiu Brănescu, dar și de această dată centralul n-a fluierat.

În repriza secundă, imediat după revenirea de la cabine, Pesici i-a pasat cu călcâiul lui Romera, acesta a centrat perfect, iar Nemec a reluat cu capul și a deschis scorul.

"Câinii" au înscris și în minutul 59 prin Salomao, dar ilfovenii au revenit și au redus din diferență 10 minute mai târziu prin Bumba.

Gabi Torje a intrat în minutul 60, iar după 11 minute a marcat golul 3 al echipei sale după ce a profitat de o eroare în apărarea adversă. Chiajna nu s-a predat și după un minut a redus din nou din diferență prin Bud.

Daniel Popa și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 79, dar Chiajna a marcat și ea două minute mai târziu. Ilfovenii n-au mai avut forță și s-au văzut înfrânți de Dinamo, echipă care a urcat pe loc de play-off.

CHIAJNA - DINAMO 3-4
Au marcat: Bumba 69, Bud 73, A. Marc 81 / Nemec 47, Salomao 58, Torje 71, Popa 79
Vezi meciul liveTEXT / Vezi VIDEO cu golurile!

clipboard01

24 de goluri
s-au marcat în etapa a 24-a din Liga 1, cele mai multe reușite într-o singură etapă din acest sezon

Echipele de start:

Chiajna: Caparco - Bărboianu, A. Marc, Manasse, Fota - Grădinaru, Prepeliță, Bucșa - Batin, Bawab, Bumba
Rezerve: Vitauskas, Babic, Deaconu, Nivaldo, Bud, Georgescu, Pena

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Marici, V. Olteanu - Monroy, Mahlangu - Pesici, Nistor, Salomao - Nemec
Rezerve: Penedo, Hanca, Palici, Torje, Katsikas, Moldoveanu, Popa