FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA - GAZ METAN 1-0

VIDEO+FOTO » Grădinaru aduce primele trei puncte Concordiei Chiajna în întâlnirea cu Gaz Metan, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2016 17:27

Concordia Chiajna a câștigat în etapa a patra din Liga 1, scor 1-0 cu Gaz Metan Mediaș după reușita lui Grădinaru din finalul meciului.

Vezi meciul liveTEXT

CONCORDIA - GAZ METAN 1-0 (VIDEO)
A marcat: Grădinaru 88

Medieșenii au avut prima mare ocazie de gol în minutul 26, când Llullaku i-a centrat în careu lui Axente, iar acesta liber a trimis cu capul peste poartă din 6 metri.

Apărarea trimisă de Săndoi formată din 5 fundași, lateralii mai avansați și cu centralii Albu, Mamele și Melinte a ieșit la rampă și a blocat toate încercările de deschidere a scorului a medieșenilor.

Cu trei minute înainte de final, ilfovenii au înscris golul de trei puncte prin Grădinaru. Albu și Feussi au participat direct la acțiune, primul i-a pasat camerunezului, acesta a trimis mai departe fostului stelist în careu, iar de acolo Pleșca a fost învins.

După acest meci, Chiajna acumulează primele 3 puncte din acest sezon, în timp ce Gaz Metan Mediaș rămâne cu 6 puncte.

Echipele de start:

Chiajna: Bălgrădean - Feussi, Melinte, Mamele, Albu, Bucurică - Serediuc, Buleică, N. Roșu, Grădinaru - Pena
Rezerve: Drăghia, Tincu, M. Cristescu, Marian Constantinescu, Ad. Cristea, Koendres, Rogoveanu

Gaz Metan: Pleșca - V. Crețu, R. Zaharia, Trtovac, L. Cristea, Buzean - Al. Munteanu, Susnjar, Llullaku - Axente, Gavra
Rezerve: Greab, R. Romeo, Muth, Danci, Bic, Eric, Buziuc