FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - FC VOLUNTARI 2-3

VIDEO+FOTO Mutu îl învinge pe prietenul Neaga, scor 3-2, și Poli Timișoara continuă să sufere în subsolul clasamentului

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 mai 2018 18:43

FC Voluntari a câștigat în deplasarea din etapa a 8-a din play-out cu ACS Poli Timișoara, scor 3-2, după un meci de excepție făcut de Daniel Benzar.

Jucătorul împrumutat de la FCSB a deschis scorul în minutul 7, când a profitat de o minge respinsă de Straton.

Ilfovenii au majorat diferența cu două minute înainte de pauză după lovitura de pedeapsă transformată de Laurențiu Marinescu. Cel care a obținut faultul în careu a fost tot Daniel Benzar.

În minutul 55, Alin Șeroni a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la cabine. Trei minute mai târziu, Benzar a mai scos un penalty, după un duel cu Haruț, însă Adrian Bălan a tras peste poartă.

La faza imediat următoare, Drăghici a obținut un penalty în careul advers și Artean a redus din handicap, scor 1-2. Totuși, Voluntariul nu s-a lăsat și a atacat în continuare, Bălan reușind în cele din urmă să-și treacă numele pe lista marcatorilor.

Bănățenii au revenit în joc cu un sfert de oră înainte de final prin reușita lui Mihai Roman, însă a fost prea târziu pentru a mai egala. După finalul meciului centralul Sebastian Colțescu l-a eliminat și pe Melinte pentru că l-a înjurat pe arbitru.

FC Voluntari nu l-a avut pe bancă pe Adrian Mutu, suspendat după protestele vehemente din minutele de final ale înfrângerii cu Juventus București, scor 0-1. Vezi detalii AICI!

ACS Poli - FC Voluntari 2-3
Au marcat: Artean 60 pen., M. Roman 75 / D. Benzar 7, Marinescu 44 pen., Ad. Bălan 65

text Urmărește partida liveTEXT AICI!
camera Vezi VIDEO cu golurile partidei!
foto Vezi AICI cele mai tari poze de la meci!

ACS Poli Timișoara: Straton - Haruț, Melinte, Cînu, Raț - Munteanu, Artean, Enescu, Ciucur - Drăghici, Roman
Rezerve: Smaranda, Șeroni, Bîrnoi, Popovici, Velcotă, Țigănașu, Străuț
Antrenor: Adrian Neaga

FC Voluntari: Balauru - Pleașcă, Achim, Horj, Bucurică - Novac, Sânmărtean - G. Deac, Marinescu, D. Benzar - Bălan
Rezerve: Petrariu, Leasă, Cazan, Voicu, Lazăr, Căpătînă, Ivanovici
Antrenor: Adrian Mutu

Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova) / Asistenți: Octavian Șovre (Satu Mare), Valentin Avram (București) / Rezervă: Marian Barbu (Făgăraș) / Observator: Aron Huzu (Sibiu)