Alte știri din fotbal
Oțelul Galați a luat o decizie neașteptată: a negociat cu Bratu și cu Balint, dar alt antrenor va semna pentru sezonul viitor
0
FC Hermannstadt - FC Voluntari, în prima manșă a barajului de promovare/menținere » Echipele de start
0
FC Bacău, câștigătoarea Cupei de Tineret » Victorie la limită în fața Petrolului Ploiești
0
Universitatea Craiova a negociat cu FCSB pentru Ștefan Târnovanu » Mihai Rotaru: „Ne-am dat seama că ne trebuie un portar”
0
Știri din fotbal internațional
Chelsea îl vrea înapoi pe Thiago Silva » Rolul-surpriză pregătit pentru legenda braziliană
0
„Nu se înțeleg” » Imaginea cu mama și iubita lui Jude Bellingham a devenit virală: „Fața ei spune totul”
1
Pedro, la despărțirea de Lazio: „Mi-a fost greu să-mi stăpânesc emoțiile”
0
L-au atacat pe Vinicius jr: „Probabil că deja își căuta plaja potrivită”
0
Lifestyle
„Nu se înțeleg” » Imaginea cu mama și iubita lui Jude Bellingham a devenit virală: „Fața ei spune totul”
1
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
7
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
Volodimir Zelenski, după atacul rusesc din Ucraina: „Sunt chiar nebuni”. ...
Libertatea
Cum a ajuns industria auto europeană să lupte pentru supraviețuire. ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
Adrian Despot, solistul trupei Vița de Vie: „Scena e singurul loc unde sunt ...
Libertatea
mai bine mi bag un bat in c0r decat sa vad asa un meci
orice ar fi, succes ambelor formatii, in special lui DINAMO. cel mai bun sa invinga, sa fie un meci spectaculos, asa cum am vazut de zeci de ori intre aceste 2 cluburi de traditie. respect amicilor mei rapidisti, dar in seara asta voi fi ultra dinamovist, o mie la suta. FORZA DINAMO, ALE !
era si culmea sa fie altfel cand ai in familie numai stelisti iar unchiul tau face istorie la steaua. dar oricat de mult ai tine la un club sau altul, cand rivala te ia de pe strada, te imbraca, iti pune mancare pe masa si iti da sansa sa ai un viitor ca fotbalist, te mai gandesti un pic... pana la urma dinamo i a dat o sansa, nu steaua.
acest 4-4-2 se poate dezvolta in 4-3-3 sau 4-2-4 pe faza ofensiva, la nevoie. adica actualul 4-2-3-1. un WM clasic, mmm, un 4-2-4 ofensiv, in unele momente ale jocului, este distrugator. daca ai si cu cine sa-l joci, normal.
Pilif? Eu zic ca tehnic e un pic peste Grecu, dar nici nu e prea greu asta. Ii dau dreptate lui aly, am avea nevoie de un jucator cu centrarile lui Grecu si la mijloc l-as accepta si pe Filip. De ex, la acel 2-2 de la Ploiesti au jucat amandoi si au facut-o foarte bine.
4-3-3 pe atac ca pe faza defeniva se transforma in 4-5-1 e bun 4-3-3 pt ca poti sa deschizi jocu pe flancuri dar ramai vulnerabil la mijlocu terenului , trebuie sa sperati ca Bilinski o sa prinda cateva lovituri bune de cap in careul Rapidului si poate castigati
Lasa ba ca nu jucam cu steaua astazi pe National in fatza a 45 de mii de stelisti bine echipati care il au pe rusescu in atac . Ce atita respect STOICANE !!
Oricum...mult mai buna echipa asta. Nu-l inteleg pe Stoican. Asta intelege el din fotbal? Sa joci cu, probabil, cei mai slabi mijlocasi centrali din istoria lui Dinamo? Sa nu-i dai nicio sansa lui Serban, care a jucat bine cat a jucat, nu foarte mult. Nici mie nu-mi plac Filip si Grecu. Nici pe Barboianu nu-l agreez, cum ai sesizat. Din pacate nu avem un fundas stanga bun. Grecu e mai bun pe atac, centreaza rezonabil...dar e slab in aparare.
Si eu zic ca a fost stelist pt ca tasu a jucat la Steaua
am fost tentat sa il pun pe el acolo, pe ungur..) in rest, nu avem fundas stanga mai experimentat ca fane barboianu. stiu ca nu iti place de el, nici eu nu ma omor cu firea, dar este cel mai bun acolo, e peste grecu sau .. ala.. nu vreau sa ii pronunt numele.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.