FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CFR CLUJ 3-0

VIDEO+FOTO Steaua s-a impus cu un categoric 3-0 în derby-ul cu CFR Cluj! Urmează Legia

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 august 2013 00:00 / Actualizat sambata, 17 august 2013 23:29

Steaua a bifat astăzi cu CFR Cluj, 3-0, cel de-al şaptelea succes în primele opt partide ale sezonului.

"Roş-albaştrii" au menţinut tradiţia în duelurile cu CFR Cluj, echipă în faţa căreia n-au mai cunoscut înfrîngerea din 2005. Mai mult, elevii lui Laurenţiu Reghecampf au tranşat duelul cu un categoric 3-0.

Click aici pentru VIDEO!

Piovaccari şi-a trecut în cont în minutul 12 primul său gol în Liga 1, după o reluare din cădere de lîngă Cadu. A venit apoi reluarea lui Adi Popa din apropiere, care l-a lăsat mască pe Felgueiras (34).

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

CFR Cluj a început să conteze abia după pauză, cînd "militarii" au început să tragă frîna de mînă, menajîndu-se pentru duelul cu Legia Varşovia, din cadrul play-off-ului Champions League.

Chiar şi aşa, ardelenii au mai fost loviţi şi de Tănase. Mijlocaşul stînga al Stelei a reuşit un gol superb în minutul 60, reluînd în plasă cu efect din colţul careului advers.

Steaua cîştigă cel de-al treilea meci în Liga 1 din tot atîtea partide jucate, urcînd pe locul al patrulea, deşi are două partide mai puţin disputate.