FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - FC VASLUI 2-1

VIDEO+FOTO Şumudică, în pericol? » Braşovul învinge Vasluiul cu 2-1

FC Braşov - FC Vaslui Foto: Bogdan Bălaș +26   FOTO
FC Braşov - FC Vaslui Foto: Bogdan Bălaș

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 23 septembrie 2012 20:57

FC Braşov s-a impus astăzi pe teren propriu în faţa Vasluiului, scor 2-1.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

După înfrîngerea de la Piatra Neamţ în faţa Ceahlăului, scor 2-1, conducerea "stegarilor" a decis ca Ionuţ Badea să fie înlocuit cu Viorel Hizo, însă acesta a uitat de proiectul care i se propusese şi a plecat înainte de a apuca vreun antrenament la Braşov. Pe banca gazdelor a stat Adrian Szabo, care a reuşit să doboare Vasluiul lui Marius Şumudică..

Click aici pentru comentariul liveTEXT pe GSP.RO!

Iulian Popa a deschis scorul în minutul 10 cu un gol de excepţie. După o primă repriză în care Vasluiul a alergat haotic după egalare, Varga a reuşit să egaleze în minutul 65. Asaltul moldovenilor pentru victorie a durat numai 10 minute, pentru că Batin a făcut şah-mat apărarea lui Şumudică şi a înscris pentru 2-1.

Echipe de start:
FC Braşov: Taborda - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Madeira, I. Popa - Buga, Batin
Rezerve: Mutu, David, Enceanu, Lazăr, Olariu, Păun, Hadnagy
FC Vaslui: Coman - Varela, Celeban, Charalambous, Sălăgeanu - Caue, Tukura - N. Stanciu, Sînmărtean, Antal - M. Niculae
Rezerve: Straton, Sburlea, Ad. Gheorghiu, Cînu, R. Costin, Varga, Cordoş

România - Bulgaria, toți ochii pe națională înainte de EURO 2024! Cum arată primul „11” gândit de Edi Iordănescu
Nationala

După 5 ani în Canada, Leonard Doroftei anunță întoarcerea definitivă în țară: „În România a fost doar vina mea, nu am știut exact ce vreau”

„Am fost amenințată cu bătaia, ABUZATĂ și DOPATĂ fără să știu!” » O medaliată la Mondiale face acuzații ȘOCANTE pentru GSP: „Am fost idioată, sunt cel mai curat sportiv din România”