FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA - FC VASLUI

VIDEO Gloria Bistriţa - FC Vaslui 0-3 » Victorie înainte de duelul cu Sneijder şi Zanetti

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 august 2012 00:00 / Actualizat sambata, 18 august 2012 20:51

FC Vaslui a învins în această seară la Bistriţa, scor 3-0 şi aşteaptă meciul tur cu Inter Milano. Este prima victorie a vasluienilor după cele două sincope din meciurile cu CFR, cînd au pierdut cu 3-0 şi egalul cu Pandurii, scor 0-0.

După un început foarte slab de meci, vasluienii au reuşit deschiderea scorului prin fundaşul, Milanov, care a trimis mingea în poartă, după ce în primă fază Marius Niculae a tras în bară.

Vezi aici cele mai importante faze VIDEO aici!

A doua repriză a fost ceva mai animată, vasluienii avînd mai multe ocazii de a marca. Marius Niculae şi-a luat revanşa şi a mărit avantajul oaspeţilor. Niculae putea face dubla însă a irosit un penalty obţinut de Antal.

S-a făcut 3-0 în ultimul minut regulamentar, atunci cînd Sburlea a scăpat singur cu Dolha şi l-a învins pe acesta, deşi în primă fază ratase.