FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB

VIDEO CU GOLUL Așa se face! Andrea Compagno nu i-a dat nicio șansă lui Raul Silva la golul care a deblocat derby-ul de pe „Oblemenco”

Articol de - Publicat duminica, 30 aprilie 2023 22:23 / Actualizat duminica, 30 aprilie 2023 22:26

Andrea Compagno (27 de ani) a deschis scorul în minutul 44 al meciului CS Universitatea Craiova - FCSB, din runda cu numărul 6 a play-off-ului SuperLigii. Italianul a punctat cu o lovitură de cap.

Prima repriză a disputei de pe „Ion Oblemenco” a fost ștearsă, cu o singură șansă reală de gol, bara lui Jovan Markovic. Imaginea a fost salvată de reușita lui Andrea Compagno, venită în minutul 44, la primul șut expediat de FCSB pe spațiul porții lui Popescu.

VIDEO CU GOLUL. Andrea Compagno, reușită de „9” veritabil pentru 0-1 în Universitatea Craiova - FCSB

Florinel Coman a executat excelent o lovitură de colț, cu efect interior, la prima bară. Compagno a venit lansat, i-a luat fața lui Raul Silva.

Vârful italian și-a creat perfect spațiul cu brațul și a reluat imparabil, cu capul, din 4 metri. Portarul Laurențiu Popescu nu a avut timp să reacționeze.

A fost a 14-a reușită stagională a lui Andrea Compagno, a 3-a din play-off.

VIDEO. Scenografie și spectacol pirotehnic înainte de CS Universitatea Craiova - FCSB

VIDEO Mutu a analizat-o pe CFR și afirmă: „E favorita numărul 1 la titlu” + Cum crede că îl poate învinge pe Dan Petrescu

Reacția lui Elias Charalambous când a văzut că Marius Șumudică a luat tricoul lui Cristiano Ronaldo: „Cred că e mai bun ce am eu, nu?”