FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CFR CLUJ, DE LA 20:30, GSP TV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

VIDEO Înfrîngere în oglindă pentru echipa lui Jorge Costa » Pandurii - CFR Cluj 2-0

Bastos şi colegii au continuat seria neagră şi la Tîrgu-Jiu, 0-2 cu Pandurii

Articol de GSP - Publicat luni, 22 august 2011 00:00 / Actualizat luni, 22 august 2011 22:33

Pandurii Tîrgu-Jiu a învins cu 2-0 pe CFR Cluj. Golurile au fost marcate de Lemnaru (40) şi Cardoso (74)

Gorjenii au început în forţă partida, Vranjes fiind cel mai periculos om al gazdelor în prima repriză. Atacantul Pandurilor a ratat o mare ocazie în minutul 11, mingea trimisă de el din 11 metri a fost blocată de apărarea ardelenilor. CFR-ul n-a reuşit să se apropie periculos de poarta lui Mingote, iar pe această desfăşurare a jocului, Lemnaru a deschis scorul(40), ajutat de o gafă incredibilă a lui Fernandes. Portarul recent transferat de CFR a scăpat mingea, iar Lemnaru a înscris din 2 metri.

Repriza secundă a fost controlată tot de echipa lui Petre Grigoraş. Bacilă a preluat rolul lui Vranjes din prima repriză şi le-a creat mari emoţii ardelenilor.

Pe ineficienţa CFR-ului, gazdele au reuşit să se desprindă. Cardoso a marcat golul doi pentru Pandurii(74). Băcilă a centrat excelent din corner, iar Cardoso a trimis cu capul din 6 metri în poarta lui Fernandes. Jorge Costa a încercat să forţese introducîndu-l pe de Zerbi, dar italianul nu a avut nici o realizare notabilă. Echipa lui Grigoraş s-a revanşat după înfrîngerea din etapa trecută, iar CFR-ul continuă seria neagră, după meciul pierdut acasă cu Gaz Metan, tot cu scorul de 0-2.

Echipe de start:

Pandurii:Mingote - Al. Vlad, Viera, Chiricheş, Cardoso - Cl. Voiculeţ, Pintilii, Băcilă - Lemnaru, Stromajer, Vranjes
Rezerve: Lazar, Cardoso, Rusu, C. Cristea, D. Nistor, Al. Avramescu, Grigoraş jr.
Antrenor: Petre Grigoraş

CFR Cluj: Ferrnandes - Lionn, Cadu, Nuno Diogo, Camora - Bastos, G. Mureşan, Renan Garcia -  Ronny, Kapetanos, Sougou
Rezerve: Mincă, Panin, E.Kone, De Zerbi, Hora, I. Rada, Bud
Antrenor: Jorge Costa

Pandurii - CFR Cluj s-a jucat  de la 20:30, în direct pe GSP TV şi liveTEXT pe GSP.ro