Video / Intră şi vezi golurile etapei 30

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 aprilie 2008 00:00

Intră şi vezi golurile şi cele mai tari faze ale etapei.

Video / Rapid - Pandurii 1-0

» Minutele 40-42 / Ilie Iordache a pătruns în careu şi a căzut în contact cu Maftei. Arbitrul a acordat penalty pentru Pandurii. Ilie Iordache a executat lovitura de la 11 metri şi Coman a respins mingea!

» Minutul 47 / Marius Constantin a trimis mingea în bară din 6 metri

» Minutul 67 / Lazăr a preluat o minge la 15 metri în careul oaspeţilor şi l-a învins pe Mingote cu un şut cu pămîntul.

» Minutul 78 / Alexandru Piţurcă a şutat din interiorul careului, Coman a respins cu un reflex senzaţional

» Minutul 80 / Arrieta scapă singur cu Coman, salvează din nou portarul giuleştean

» Minutul 83 / Grigorie a şutat din întoarcere în transversală

Video / Oţelul - Steaua 0-1

» Minutul 78, Pleşan s-a plasat excelent la o centrare venită la colţul lung al porţii lui Kolev şi a reluat pentru 1- 0.

» Minutul 65, Plesan intercepteaza o minge, Dica suteaza puternic, dar nu il poate bate pe Kolev

» Minutul 64, Deac centreaza la coltul lung, Jelev reia cu capul, dar in plasa laterala

» Minutul 59, O noua ocazie pentru Galati. Paraschiv ramane din nou singur cu portarul columbian dar suteaza in acesta

» Minutul 56, Ocazie mare pentru galateni. Viglianti suteaza spre poarta, Daniel Stan opreste mingea, ii paseaza lui Jula, dar sutul sau este slab si pe centrul portii, permitandu-i lui Zapata sa retina

» Minutul 41 » Nicolita rateaza incredibil din doar 6 metri. Centrare a lui Dica, Mendoza paseaza cu pieptul pentru Nicolita, sutul acestuia este prea slab si este scos de Salagean

» Minutul 31, Jula are un din cele mai mari ratari ale campionatului. Ramas singur cu Zapata, jucatorul trage pe langa

» Minutul 22, Radoi are o intrare dura la Jelev, care se resimte

» Minutul 16, Szekely scapă către poarta lui Zapata, dar şutul său trece peste

Video / UTA - CFR Cluj 0-3
» Minutul 65, La un minut de la intrarea sa pe teren, Cristian Fabbiani reuseste sa inscrie un gol fabulos, din centrul careului aradean

» Minutul 30, Dubardier scapă singur cu Mîrne şi înscrie, 2-0.

» Minutul 29, mingea loveşte bara lui Nuno Claro

» Minutul 6, penalty pentru CFR Cluj, Cadu înscrie.

Video / Gloria Bistriţa - Ceahlăul 0-1
min 60 » Penalty pentru Ceahlaul Piatra Neamt pentru un hent in careu. Rusmir executa lovitura de pedeapsa si inscrie.

Video / Poli Timişoara - U Craiova 1-3

Min. 16 - Mihai Dina încearcă să respingă o minge trimisă cu capul, dar trimite în propria poartă! 1-0! pentru Timişoara

Min. 22 - Florin Costea egalează după o pătrundere în careu. 1-1!

Min. 27 - Craiova înscrie, însă golul este anulat în urma unui fault in atac.

Min. 36 - Florin Costea reuşeşte dubla cu un şut din prima după o pasă excelentă a lui Wobay. 1-2!

Min. 45 - Gîngioveanu ratează incredibil ocazia de a majora diferenţa, şutul său trece la 10 centimetri de bara porţii lui Popa.

Min. 65 - Dina centreaza in careu, acolo Badoi se ciocneste cu Gangioveanu si Costea, balonul revine la Dina care trimite pe langa poarta. Mare ocazie de gol!

Min. 89
- Mihai Dina ridică scorul la 1-3 cu un şut din 8 metri, după o pasă de gol trimisă de Florin Costea

VIDEO / "U" Cluj - Gloria Buzău 1-2

min 10 / Paleacu este deschis pe partea dreapta, intra in careu si centreaza in fata portii, de unde, Iovita, nemarcat, deschide scorul

min 38 /Gigel Coman centreaza in careu pentru Goga, acesta reia slab cu capul dar balonul ajunge la Nemanja Jovanovici, care reia spectaculos si aduce egalarea pentru clujeni

min 90 / Bicfalvi a primit o minge in careul clujenilor, s-a descurcat intre trei adversari si a sutat slab, dar plasat in stinga lui Merlier.

VIDEO / Dinamo - Unirea Urziceni 1-1