FOTBAL  »  Superliga  »  JUVENTUS BUCUREȘTI - ACS POLI 1-1

VIDEO Juventus București remizează cu ACS Poli Timișoara, 1-1, după un meci extrem de tensionat

Articol de GSP - Publicat luni, 06 noiembrie 2017 17:08

Juventus București și ACS Poli au terminat la egalitate, scor 1-1, în epilogul rundei a 17-a din Liga 1.

FINAL //  Juventus București - ACS Poli Timișoara 1-1
Au marcat: Dzalamidze '82 /  Abraw '11

TEXT / VIDEO

ACS Poli a deschis scorul după doar 11 minute, prin togolezul Abraw, care a marcat printr-un șut superb de la 23 de metri.

Apoi, fazele de poartă au fost înlocuite cu faulturile brutale care au pus stăpânire pe prima repriză a partidei: timișorenii Cânu și Artean au fost iertați de arbitrul Lucian Rusandu de eliminare după două intrări extrem de agresive. (detalii, aici)

Acelaşi Abraw a avut șansa "dublei" în minutul 77, însă și-a bătut joc de o ocazie imensă.

Pasivitatea elevilor lui Ionuț Popa a fost taxată spre finalul partidei, când georgianul Dzalamidze a înscris cu o execuție simplă din careu.

ACS Poli a acumulat 22 de puncte și a urcat pe locul opt în Liga 1. Bănățenii sunt la doar trei puncte de Astra, echipa de pe locul 6.

De partea cealaltă, Juventus rămâne în continuare "lanterna roșie" a Ligii 1, bucureștenii având doar nouă puncte.