FOTBAL  »  LIGA 1  »  PANDURII - GAZ METAN

VIDEO Medieşenii obţin un punct în prelungirile meciului » Pandurii - Gaz Metan 1-1

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 decembrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 07 decembrie 2012 22:34

Pandurii nu a reuşit să cîştige în faţa celor de la Gaz Metan fiind egalată în ultimul minut al întîlnirii după autogolul lui Adrian Rusu. În prima repriză Viera deschisese scorul.

Pandurii - Astra a fost liveTEXT aici

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze din meci

Gorjenii au jucat mai bine în primele 45 de minute, iar golul lui Viera a venit după centrarea foarte bună a lui Maxim. Totul s-a schimbat cînd echipele au ieşit de la cabine! Gaz Metan a controlat autoritar partea a doua, Eric şi Bawab ratînd din toate poziţiile! Eric a lovit chiar bara la una dintre şanse.

Pandurii ratează şansa de a egala Astra în clasament, acum se află la două puncte în spatele giurgiuvenilor, dar au un punct în faţa Vasluiului. Ambele au adversare dificile însă, ambele în deplasare cu Steaua şi Petrolul.

De partea cealaltă, Gaz Metan este la 4 puncte deasupra primului loc retrogradabil.

ECHIPELE DE START:

Pandurii: Mingote - Unguruşan, Mamele, Viera, Al. Vlad - Cl. Voiculet, D. Nistor, Rusu - Maxim, Lemnaru, Răduţ
Rezerve: Lazar - Matulevicius, C. Cristea, Tătaru, Boutadijne, I. Rada, Ignea

Gaz Metan: Pleşca - Trtovac, Muth, Frăsinescu, Buzean - Todea, V. Negru, Breeveld - Avram, Eric, Llullaku
Rezerve: Greab - Zaharia, Vukadinovic, Fl. Dan, Bawab, Vasilache, D. Roman

Playtech: ȘOC! Vestea INCREDIBILĂ pentru România din decembrie! Valeriu Gheorghiță a făcut anunțul!