Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   POLI IAȘI - GAZ METAN 1-0

VIDEO » Moment istoric la Iași! Echipa lui Neagoe a stabilit un record după victoria cu Gaz Metan, scor 1-0

Vineri, 19 Mai 2017

Poli Iași a ajuns la 12 meciuri fără înfrângere în Liga 1, cea mai lungă serie din istoria clubului, după victoria cu 1-0 în fața lui Gaz Metan.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Bole, jucătorul dorit de FCSB, în minutul 7 după o centrare a lui Panțîru.

În minutul 37, Andrei Cristea putea majora diferența, dar penalty-ul executat de el a fost apărat de Greab.

Poli Iași e lider în play-out cu 38 de puncte, în timp ce Gaz Metan e pe poziția secundă, la patru lungimi distanță.

Cu două minute înainte de final, Eric a fost eliminat pentru o simulare în careu și pentru o palmă dată unui adversar.

POLI IAȘI - GAZ METAN 1-0 VIDEO / TEXT
A marcat: Bole 7