FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CHIAJNA 2-0

VIDEO Momente controversate la derby-ul retrogradării! Fazele care pot decide cine rămîne în Liga 1

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 mai 2015 20:50

Două faze dificile la partida dintre Gaz Metan și Chiajna, scor 2-0.

În minutul 20, asistentul Iulian Radu a anulat reușita cu capul a lui Dan Roman pe motiv de ofsaid. Reluările arată că atacantul medieșenilor se afla mai aproape de poartă decît fundașii adverși, însă e posibil ca acesta să fi fost pe linie cu Sergiu Muth, în momentul în care acesta a trimis în fața porții.

Click aici pentru VIDEO!

Dan Roman s-a aflat în centrul atenției și în minutul 40, la golul de 1-0, cînd a reluat cu capul în bară mingea trimisă de Llullaku. Aceasta a ricoșat la Muntean care a trimis-o în poartă. Tușierul Iulian Radu n-a mai observat însă ofsaidul evident în care se afla Roman. Atacantul medieșenilor nu mai avea nici măcar portarul în fața sa, în momentul în care mingea pleca spre el.